Hivatalos források szerint a tárcavezető utazásának célja, hogy a felek megvitassák a két ország közötti együttműködés lehetőségét a pénzügyi szolgáltatások terén, az energiaügyekben, valamint a kultúra és az oktatás területén.
Hammond közleményében azt írta, az 1959-ben lezajlott kubai forradalom óta elsőként a szigetországba látogató brit külügyi tárcavezetőként lehetősége nyílik arra, hogy tájékozódjon arról, mit gondol Kuba az aktuális kihívásokról, és hogyan látja a jövőjét. A minisztérium tájékoztatása szerint a brit tárcavezető kubai kollégájával, Bruno Rodriguezzel és a kubai kabinet más tagjaival találkozik. Ezenfelül aláírják a szigetország adósságainak átstrukturálásáról szóló megállapodást.
Hammond a tervek szerint olyan politikailag érzékenyebb témákat is érint a megbeszéléseken, mint az emberi jogok vagy a kereskedelem helyzete, valamint a például a zikavírus okozta egészségügyi problémák. A brit tárcavezető a tervek szerint találkozik a kubai civil társadalom képviselőivel is.
Barack Obama amerikai elnök március végén ugyancsak történelmi látogatást tett Havannában: személyében először járt hivatalban lévő amerikai elnök a karibi szigetországban a kubai forradalom 1959-es győzelme óta.