Nagy-Britannia kilépése az Európai Unióból súlyos gazdasági kockázatokkal járna Európa számára - mondta a francia jegybank elnöke, François Villeroy de Galhau, aki a német Welt am Sonntag lapnak adott interjúban azt is mondta, hogy az Európai Központi Bank "ura a helyzetnek".
Ha a többség június 23-án a kilépés mellett szavaz, annak súlyos következményei lehetnek - mondta a jegybankelnök. Úgy vélte,
a brexit rövid távon fel tudná borítani a pénzpiacokat,
és az is kérdés, hogyan lehet majd egyáltalán pénzügyi műveleteket végrehajtani az uniós belső piacon.
Nagy-Britannia nem tagja ugyan az euróövezetnek, számos közgazdász szerint azonban kilépése az Európai Unióból visszavetné a gazdasági növekedést, és negatív hatással lenne az Európán belüli kereskedelmi forgalomra és a tőkeáramlásra.
A legutóbbi felmérés szerint a britek 55 százaléka kilépne az EU-ból. A kutatás alapján inkább a fiatalok szavaznának a bennmaradásra, ők viszont kevésbé biztos szavazók. A bennmaradásra a válaszadók 45 százaléka adná a voksát.
Wolfgang Schäuble német pénzügyminiszter szerint más tagországok is kiléphetnek az Európai Unióból, ha Nagy-Britannia távozik onnan. Azonban ha csak a britek távoznának, az EU nem kerülne végveszélybe - tette hozzá.
A brit miniszterelnök is borzalmasnak tartja az esetleges EU-ból való kilépés gazdasági következményeit. David Cameron szerint "egy pokolgép pusztító erejével hatna a brit gazdaságra, ha Nagy-Britannia távozna az Európai Unióból".