A hírközlési minisztérium közlése szerint a keresési és mentési műveleteket biztonsági okokból elhalasztották, ugyanis a környéken
további földcsuszamlásokra lehet számítani.
A térségben július közepén már történt egy hasonló földcsuszamlás, amelyben legalább tíz, jádedarabok után kutató ember halt meg, és több mint negyvenen megsérültek.
A hivatalosan államtanácsosként Mianmart vezető, Nobel-békedíjas Aun Szan Szú Kji 2016-os hivatalba lépésekor ugyan ígéretet tett arra, hogy rendezik a bányászat viszonyait, Kacsin államban azonban már
több mint százan haltak meg a szabályozatlan jádebányáknál történt földcsuszamlásokban.
A Global Witness brit civil szervezet 2014-ben mintegy 31 milliárd dollárra, vagyis átszámítva 8632 milliárd forintra becsülte az ágazat értékét. A kacsini jádebányák zömében a hadsereg, helyi drogbárók és fegyveres nemzetiségi csoportokhoz köthető cégek, vagy családtagok kezében vannak.
Az egyre növekvő kínai kereslet miatt hatalmas mennyiségű bányászati hulladék keletkezik, a tárnák környékén gyakran több száz méter magas hulladékhegyek magasodnak, és sok, jádedarabok után kutató környékbelit vonzanak.