A járvány gócpontja az ország északkeleti térségében fekvő Beni és a tőle harminc kilométerre fekvő Mangina városa Észak-Kivu tartományban.
Múlt héten a halottak száma még 44 volt.
A kongói kormányzat a világszervezettel közösen eddig több mint kétezer embert oltott be a vírus ellen.
Ennek ellenére
a fertőzések száma folyamatosan nő,
eddig 76 megerősített és további 26 valószínűsíthető esettel az ENSZ Humanitárius Ügyeket Koordináló Hivatala (OCHA) szerint.
Újabb vélhető megbetegedéseket jelentettek Észak-Kivun kívül három másik tartományból is, szakértők most ezeket vizsgálják.
Ugyanakkor a járvány megfékezésén fáradozó segélymunkások csak nehezen tudnak eljutnak a keleti "vörös zónába" a helyi fegyveres konfliktusok miatt. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) figyelmeztetett, hogy egyes régiókban több mint száz fegyveres csoport is rivalizál egymással az ásványkincsek kitermelésének ellenőrzéséért.
A betegség terjedésének megállítását tovább nehezíti a rossz biztonsági helyzet miatt otthonaikból menekülésre késztett emberek vándorlása Észak-Kivu tartományban, illetve a határokon keresztüli mozgásuk a szomszédos Ruanda, valamint Uganda területére.
Beni térségében 1976 óta ez már a tizedik ebolajárvány.
Az ebolavírus halálozási aránya csaknem 90 százalékos,
és a vérzéses lázzal járó betegség nagyon gyors lefolyású.
A kongói egészségügyi minisztérium július 24-én jelentette be az ország északnyugati részén korábban kitört ebolajárvány végét, miután nem tapasztaltak újabb megbetegedést az azt megelőző 42 napban.
Ennek a járványnak a gócpontja a Benitől 1500 kilométerre nyugatra fekvő Mbandaka városában volt.