A cég vezetője a tragédia után tartott sajtótájékoztatón elmondta: ilyen túrák során az utasoknak általában kellene hordaniuk mentőmellényt, de ez esetben ez nem történt meg. Lee Sangmoo szerint ez a mulasztás azért történik meg gyakorta, mert zavarja a turistákat fényképkészítés közben, az idegenvezetők pedig amúgy sem különösebben forszírozzák a mellények viselését.
Szinte biztosan voltak is mentőmellények a tegnap a Dunán elsüllyedt hajón, de azokat nem volt idő használni.
Ezért nem találtak mellényt sem azokon, akiket sikerült kimenteni, sem pedig azokon, akiknek már csak a holttestét találták meg. Mindezt a hajózási szövetség elnöke mondta el az Origónak az után, hogy tegnap este két hajó ütközött.
A The Korea Times szerint a turistacsoport 9 családból állt, a legtöbben 40 és 50 év közöttiek voltak, illetve egy 72 éves férfi és egy 6 éves gyerek is volt velük. Többségük a fővárosból, Szöulból, illetve Kjonggi tartományból érkezett, nyolcan rajtuk kívül Tedzsonból és Dél-Cshungcshong tartományból, valamint a hajón utazók közül négy nő az ország déli partján található Joszu városából jött. Szombaton indultak el Incshon városból, és vasárnap indultak volna vissza Dél-Koreába.
Nagyon kicsi az esélye annak, hogy életben van bárki is abból a 21 emberből, akiket nem sikerült tegnap este kimenteni az után, hogy a hajójuk a Dunán, a Parlamentnél egy másik hajóval ütközött, és ők a vízbe estek
– tudtuk meg egy szakembertől, akinek kollégái részt vettek az esti mentésben. A hajón, amely később el is süllyedt, 35-en voltak, 33 dél-koreai turista és a kétfős személyzet. Hét ember holttestét már megtalálták korábban, de túlélők is vannak, heten, őket azonnal kórházba vitték. Nekik nagyon nagy szerencséjük volt.