Idén májusban is folytatódott világszerte a keresztények üldözése. Bár sokan ezt a súlyos problémát a szőnyeg alá akarják söpörni, de szerencsére egyre nagyobb publicitást kapnak azok a borzalmas cselekedetek, amiket a keresztények ellen követnek el világszerte.
Az utóbbi időszakban Burkina Fasóban is célkeresztbe kerültek a keresztények. Május 12-én 30 felfegyverzett muszlim katona tört be egy katolikus templomba. Hat hívőt és egy papot gyilkoltak meg, majd pedig felgyújtották az épületet. Egy nappal később egy katolikus felvonulást támadtak meg a muszlimok, négy keresztényt öltek meg, valamint megsemmisítettek egy Szűz Mária-szobrot. Május 26-án az afrikai országban egy keresztény tömegre nyitottak tüzet muszlim fegyveresek, négyen meghaltak, többen megsebesültek.
Május 26-án Nigériában a muszlim fulani pásztorok 30 kereszténnyel végeztek, akik éppen egy istentisztelet után próbáltak hazajutni.
A muszlim törzsek mindezzel párhuzamosan az ország iszlamizációjának az érdekében 20 keresztény családnak a házát felgyújtották.
Szintén Nigériában történt még május 18-án az az eset, amikor egy iszlám fegyveres végzett egy kereszténnyel, majd pedig két másik baptista hívőt elrabolt.
A Közép-Afrikai Köztársaságban egy idős spanyol-francia nővért fejeztek le a muszlim radikálisok, valamint 26 keresztényt gyilkoltak meg szélsőségesek. Az országban elvileg február óta béke van, de a valóság azt mutatja, hogy a megkötött fegyverszünetet senki sem tartja be.
Törökországban május 14-én egy 86 éves keresztény férfit gyilkoltak meg.
A hatóságok gyűlölet-bűncselekmény gyanúja miatt indítottak eljárást.
Az eset azért is keltett óriási figyelmet, mert öt nappal azelőtt történt, hogy a keresztény görögök 1913-1922 közötti kiűzetésének emléknapját tartották volna. Pakisztánban egy keresztény férfit azért raboltak el és kínoztak meg, majd öltek meg, mert ki akart lépni egy olyan állattenyésztő cégtől, aminek muszlim volt a vezetője.
Egyiptomban május 7-én egy muszlim munkavállaló keresztény hite miatt gyilkolta meg a felügyelőjét. Az egész esetet egy kamera is rögzítette. A meggyilkolt keresztény férfinek két gyermek volt. Szíriában muszlim fegyveresek egy gránáttámadásban öt gyermeket és egy 35 éves keresztény nőt gyilkoltak meg. A támadás egy keresztény monostor mellett történt.
A keresztények elleni támadások másik legfőbb formája a templomok és vallási szimbólumok bezárása, kitiltása különféle mondvacsinált jogi okokból. Iránban, Algériában és Egyiptomban szinte mindennaposak a hatóságok fellépései a keresztények gyülekezőhelyei ellen. Ezek a támadások nagyrészt a helyi muszlim lakosság bátorítása mellett történik, így pedig a rendőrségnek, csendőrségnek nincsen nehéz dolga egy-egy templombezáráskor.
Májusban a keresztények elleni támadásoknak egy olyan formája is felütötte a fejét, aminek a lényege, hogy
muszlim férfiakat arra buzdítanak, hogy megszentségtelenítsék a keresztény lányokat, nőket.
Pakisztánban egy 45 éves családos muszlim férfi erőszakolt meg egy 15 éves kislányt. Egyiptomban pedig az történt, hogy egy keresztény feleséget raboltak el a muszlim szélsőségesek. Azt követelték, hogy térjen át a muszlim hitre, mert ha nem teszi meg, akkor megölik a fiát.
Az egyiptomi hatóságok azért nem indítottak eljárást, mert a nő kísérő nélkül ment az utcára.
Mint arról korábban beszámoltunk, jelenleg azon 50 ország közül, ahol jelentős elnyomásnak vannak kitéve a keresztények, 14 Afrikában található. Teljesen egyértelmű, hogy a keresztényüldözés világszintű jelenséggé vált, és a Nyugatnak ezzel foglakoznia kellene. Azonban a nyugati médiában csupán periférikusan foglalkoznak ezzel a problémával, sokak szerint olyan, hogy kereszténygyűlölet, nem létezik, miközben óriási teret adnak a nyugati sajtótermékek az iszlamofóbia jelenségének.
A dzsihadisták azonban tudják a „titkot": az üldözés igenis működik.
A legjobb példa erre Algéria, ahol mára a teljes lakosság 99,9 százaléka muszlim hitű lett, és őshonos keresztények nincsenek. Mindez azért is szimbolikus, mivel ezen a területen élt és működött Szent Ágoston, a kereszténység egyik legbefolyásosabb filozófusa, szinte az egész középkor ideológiája belőle táplálkozott. Vajon hány országra vár még ez a sors, és mikor lép végre valamit a Nyugat?