A „fisher” nevű menyétfajt magyarul halásznyestnek nevezzük. Annak ellenére, hogy a neve halászra utal, ez az állat nem halászik; a neve valószínűleg a „fitch” nevű prémállat régi angol nevéből származik. A halásznyest Észak-Amerikában honos, és a nyestfélék családjába tartozik.
Az állat Murrysville-ben egy füves fatörzs felett sétálva került a kamera elé - ez az eset rendkívül ritka a területen.
Az állat azon kevés fajok egyike, amelyek képesek megölni és megenni a sündisznókat. Az 1800-as évek végén és az 1900-as évek elején teljesen kipusztultak ezen a területen az erdőirtás és az ellenőrizetlen vadászat miatt.
A vadvédők az 1990-es években újra betelepítették ezeket a menyéteket az államba.
A populáció a visszatelepítés óta folyamatosan növekszik, de az észlelések még mindig ritkák,
mivel az állatok köztudottan lopakodóak. Bill Powers, akinek nyomkövető kamerája június 16-án rögzítette a példányt murrysville-i birtokán, megdöbbent, amikor megpillantotta az állatot - számolt be róla a NYPost.
A kamerát egy régi kidőlt fatörzsre helyeztem egy távoli területen, több hónapja ott volt. A héten előhúztam az SD-kártyát, és legnagyobb meglepetésemre június közepén egy halásznyestről készült felvételt rögzített
- mondta Powers.
Elmondta, hogy gyakran hagyja nyomkövető kameráit hónapokig az erdő távoli részein, mielőtt összeszedné őket, és megnézné, mit filmeztek le. A halásznyestről készült felvételek megtalálása nagyon meglepte, azt mondta, hogy olyan ritka pillanat ez, mintha tűt találnánk a szénakazalban.
Ezek az állatok gyakran zsákmányolnak nyulakat, mókusokat, egereket, cickányokat és madarakat, emellett tojásokat, diót, makkot, almát és bogyókat is fogyasztanak.
Korábban arról is írtunk, hogy egy Disney-rajzfilmbe illő állatot talált horgászás közben egy apa és lánya: a fehér szarvas rendkívül ritka az Egyesült Királyság területén. Arról is beszámoltunk, hogy erős védelmet kapott egy ritka ausztráliai gyíkféle: 1992-es újrafelfedezéséig kihaltnak hitték.
Írtunk arról is, hogy különösen ritka állatot, úgynevezett szellemcápát fogtak ki az új-zélandi Déli-sziget partjainál.
Arról is írtunk, hogy nagyon ritka varánusz kelt ki a debreceni állatkertben. 2023-ben pedig megírtuk, hogy megszületett az első vöröspanda kölyök a debreceni állatkertben.