A Spirit közleménye szerint a repülőgép megrongálódott, és üzemen kívül kellett helyezni a leszállást követően az észak-dominikai Santiago városában. A történtek során egy utaskísérő megsérült. A Miami Herald című amerikai lap szerint
egy golyó horzsolta.
A Spirit ugyanakkor hangsúlyozta, hogy az utasoknak nem esett bántódásuk.
A közösségi médiában megjelent, egyelőre nem hitelesített, feltételezhetően a Spirit egyik alkalmazottja által készített felvételeken látható, hogy egy lövedék ütötte át a gép törzsét a hátsó ajtó közelében, majd a szemközti felső poggyásztartóba csapódott. A poggyásztartó sérülése az alábbi videóban a 20. másodperc után látható:
Az amerikai nagykövetség Haitiben közölte, hogy minden induló, illetve érkező járatot felfüggesztettek Port-au-Prince Toussaint Louverture nevű nemzetközi repülőterén. A diplomáciai képviselet szerint "tudatában vannak a bandák azon igyekezetének, hogy leállítsák az utazásokat Port-au-Prince-be, ami magában foglalhatja a fegyveres erőszakot és a közúti, kikötői és repülőtéri forgalom megzavarását is".
A csőd szélén táncoló Spirit közölte, hogy egyelőre felfüggesztette járatait Port-au-Prince-be és az északi Cap-Haitienbe. A JetBlue és az American Airlines amerikai légitársaságok csütörtökig függesztették fel saját járataikat azzal, hogy a helyzettől teszik függővé az esetleges további járattörléseket.
Az APNews ugyanakkor néhány órával a támadás után arról ír, hogy a haiti kormány ideiglenesen a főváros repülőterének teljes működését felfüggeszti a fegyveres bűnbandák miatti erőszakkal összefüggésben.
Míg a bűnbandákhoz kötődő erőszakcselekmények korábban a fővárosra korlátozódtak, az utóbbi évben az erőszak a fővárostól északra fekvő területekre, főként az Artibonite régióra is átterjedt. Port-au-Prince mintegy 80 százalékát már fegyveres bűnbandák tartják ellenőrzés alatt.
A biztonsági helyzet romlásával az utóbbi hetekben többször is rálőttek repülőgépekre. Októberben például az ENSZ egyik helikoptere kapott találatot Port-au-Prince felett.
A világ egyik legszegényebb országának számító Haiti évek óta súlyos belpolitikai válságban van, az ország helyzetét a 2021-es nagy földrengés csak tovább rontotta. A törvényhozói hatalom már évekkel ezelőtt összeomlott, míg 2022-re az állami közszolgáltatásokat, illetve az alapvető biztonságot is kikezdték a bűnbandák ténykedései.