Aggódó édesanyák legszörnyűbb rémálmai szoktak megelevenedni, amikor dédelgetett gyermeküket felveszik valamelyik felsőoktatási intézménybe, ráadásul egy másik városba. Mi lesz vele a messzi távolban? Hogy fog egyedül boldogulni? Fog-e enni rendesen, ráadásul: mit fog enni? Szerencsére az anyukák sem tudnak mindent, hiszen az egyetemisták nem tájékoztatják őket arról, hogy mi mindenen képesek életben maradni vizsgaidőszakban. Szó sincs arról, hogy ezek az étkek emberi fogyasztásra alkalmatlanok lennének: kígyót, békát, csigát is meg lehet enni. Mindössze arról van szó, hogy nem illeszkednek bele a hagyományos, tápláló, kiegyensúlyozott és egészséges étrendek skatulyáiba.
Rémísztő példák a mindennapi életből
Az átlagos vizsgaidőszakban teljesen megszokott, hogy az ember fia vagy lánya erőteljes monodiétás időszakokat él át, amikor csak egy ételfajtán tengeti napjait. Jobb esetben ez pizza vagy otthonról hozott töltött káposzta, átlagosan másfél hónapig. Rosszabb esetben a kávé-csokoládé kombinációja olyan mennyiségben, hogy a végére koffeinmérgezés és háromhétnyi diéta lesz az eredmény. Vannak olyanok, akik előrelátóak, és szeptemberben kilencven darab sertésmájkonzervvel jelennek meg a kollégiumban, vagy felvásárolják a helyi kisbolt egész leveskockakészletét. Van, aki az energiaitalokra esküszik. És persze mindenki eljut odáig, amikor már annyira éhes, hogy bármit megenne, amit csak talál otthon. Néhány példa a teljesség igénye nélkül: lekváros rizs, kakaós tarhonya, téliszalámi és kolbász magában, fagyasztott zöldségek, nyers tészta és annyi tejbegríz, amennyit három liter tejből lehet főzni.
Túlélő-receptek nem csak egyetemistáknak
Mit egyen a gyerek, ha gyorsan szeretne valami táplálót juttatni a szervezetébe, ami lehetőség szerint viszonylag olcsó és még a gasztronómiai analfabéták is el tudják készíteni? Következzen néhány ötlet, hogy mégse kelljen mindennap zacskós leveseket enni.