Ahhoz, hogy az ember meg tudja tartani állását vagy vezető pozicióját, folyamatosan erősnek kell mutatkoznia - ezt a frázist milliószor hallottuk már, de a Wake Forest University pszichológiaprofesszora, Mark Leary szerint ez az állítás sokkal károsabb, mint hinnénk. Ugyanis azok az emberek - állítja dr. Leary -, akik folyamatosan erősnek mutatják magukat, és magas önértékeléssel lépnek fel minden szituációban, valójában sokkal sebezhetőbbek, és egyre nehezebben tartják fenn a magukról kialakított hamis képet.
Mark Leary szerint mindenki sebezhető, és vágyik az elismerésre. Kutatásai során előzetes tesztet végzett hallgatóin, hogy kiszűrje, milyen önbizalommal állnak egy feladat elé. A több tucat főből álló kísérleti csapat nagyjából két félre oszlott, a domináns személyek bátran és önbizalommal telve vágtak neki a feladatnak, a többiek elismerték, hogy elbukhatnak a teszt során. Ezek után jött egy feladatsor, amelyet időre kellett megoldaniuk. A professzor mindenkit megbuktatott, majd az értékeléskor megalázó, kellemetlen helyzetbe hozta a kísérlet alanyait. Érdekes módon azok, akik önbizalomhiánnyal küszködtek, megőrizték nyugalmukat, láthatóan könnyen túlléptek a problémán. Azok viszont, akik eddig erősnek mutatkoztak, teljesen összeroppantak, vagy agresszívvá váltak, nem bírták elviselni azt a tényt, hogy vereséget szenvedtek.
Mark Leary szerint a kísérlet azt bizonyítja, hogy egy egészséges mértékű önbizalomhiány sokkal könnyebbé teszi a minket ért kudarcok feldolgozását, és nem szabad - még vezető pozícióban sem - azt mutatnunk, hogy mindenre fel vagyunk készülve, mert egy esetleges bukás után sokkal jobban összeroppanhatunk. Dr. Leary szerint az "önbizalomhiány olyan, mint egy megértő, jó barát a kritikus helyzetekben", amit meg kell élnünk ahhoz, hogy tovább tudjunk lépni.