Készülődés Melbourne-ben |
Tucatnyi pilóta vezetett itt hazai pályán, de csak háromnak sikerült a pontszerzés, Jack Brabhamnek, Dave Walkernek és Alan Jonesnak. Brabham és Jones futamot nyert, mellesleg mindkettő világbajnok is volt.
Ezen a hétvégén újra gurul ausztrál pilóta a rajtrácsra, Mark Webber a Minardi-csapat színeiben debütál, rajta kívül három újoncot láthatunk: Felipe Massát (Sauber), Szato Takumát (Jordan) és Allan McNish-t (Toyota). Mindannyiuk közül McNish a legöregebb, 32 évével.
Senki sem nyert kettőnél több Ausztrál Nagydíjat, Gerhard Berger, Damon Hill, Michael Schumacher és Ayrton Senna is eddig jutott. Most Schumacher akár harmadszor is nyerhet zsinórban, ha tavalyi Ferrarijával begyűjti 54. GP-elsőségét.
A konstruktőrök közül kiemelkedik a McLaren, nem kevesebb, mint hét alkalommal nyertek itt futamot. Kétszer kettős győzelmet arattak, 1998-ban csak 0.7 másodperc választotta el pilótáikat. A wokingiakat a Williams követi öt elsőséggel, majd a Ferrari néggyel, míg a Benettonnak egy jutott.
Ausztráliában futották a turbókorszak utolsó F1-es versenyét, amin 1988-ban Alain Prost nyert egy McLaren-Hondával. Tíz évvel később itt aratta első futamgyőzelmét a Bridgestone, szintén McLarennel, Mika Häkkinennel a volánnál.
Damon Hill mesterhármast ért el 1995-ben, futamot nyert pole pozícióból, leggyorsabb körrel. Ennél is fontosabb, hogy előnye kétkörösnél is nagyobb volt - ilyen csak kétszer fordult elő a GP-történelemben. Következő év elején az angol megnyerte a szezonnyitót, ugyancsak Ausztráliában.
[stefano.nuovolacchi]
Ajánlat:
Korábban: