Parázs hangulatú mérkőzésen, vart helyzetből felállva tartotta otthon a két bajnoki pontot a DVSC nőikézilabda-együttese: a debreceniek 31-30-ra nyertek a Cornexi-Alcoa gárdája ellen. A Békéscsaba viszont zsinórban hatodik meccsét is elvesztette, ezúttal a Vasastól kapott ki a viharsarki gárda.

Nőikézilabda-NB I:
Békéscsabai ENK - Vasas 29-34 (14-17)
Békéscsaba, zárt kapuk mögött
vezette.: Herczeg, Südi.
Békéscsaba: Kovácsné - KOVACSICSOVA 7 (2), Csendes 5, Kurgyis 3, Hajdú 1, Vass 6 (2), Kovács 2. Csere: Szigeti, Tóth (kapusok), Krista 2, Valaczkai, Ancsin 1, Mahler, Lisztóczki 2. Edző: Szabó Károly
Vasas: Bartus - MEZŐSÉGI 6, Csernus 3, PÁSZTOR 6, PROK 7 (2), Csenki 6 (2), Koroknai 2. Csere: Mátyás (kapus), Laczó 4, Orosz, Andrási, Kovásznai. Edző: Köstner Vilmos
kiállítások: 12, ill. 8 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 4/4.
az eredmény alakulása: 3. perc: 1-2, 5. p.: 4-2, 12. p.: 5-8, 18. p.: 10-9, 22. p.: 11-14, 41. p.: 17-26, 47. p.: 20-30, 57. p.: 28-33

A hazaiak kapusa, Kovácsné már a negyedik percben megsérült, ami meg is zavarta a hazaiakat, ugyanis a másik két kapuvédő közel sem tudott olyan teljesítményt nyújtani, mint amire tapasztaltabb társuk képes. Ettől függetlenül hullámzó teljesítményt nyújtott a két csapat, sok hibával játszottak, s felváltva
vezettek.

A fordulás után villámrajtot vett a Vasas, a hazaiak hosszú ideig gólképtelennek bizonyultak, ami elsősorban a vendégek magas védőfalának volt köszönhető. A csabaiak váltogatták a hatos védekezést és a zavarót, de egyik sem vált be. A piros-kékek így visszavágtak az őszi vereségért, győzelmük megérdemelt. A csabaiak zsinórban hatodik vereségüket szenvedték el.

Szabó Károly: - Nem bírtunk a Vasas magas védőfalával és fizikai fölényével. Védekezésben időnként jó teljesítményt nyújtott a csapat.

Köstner Vilmos: - A második félidő elején alaposan elhúztunk, ekkor jól is játszottunk, ezért érthetetlen számomra, hogy a végén a sok könnyelműséggel miért rontott adddigi jó teljesítményén a csapat.

DVSC-Valdor - Cornexi-Alcoa 31-30 (13-16)
Debrecen, 1700 néző
vezette: Bonifert, Serfőző.
DVSC: Szász - Szabados 2, Galai, Kocsik 8/3, Nyilas 2, Szűcs 9, Buglyó 3. Csere: Kolsofszki (kapus), Rácz 7, Madai, Szabó V. Edző: Váczi Sándor
Cornexi-Alcoa: Kurucz - Turtóczki 2, Kulcsár 6/3, Németh 7, Grezner, Virincsik 6/2, Kenyeres 4. Csere: Grosu (kapus), Kovács, Lőw 1, Wolf, Tóth M. 4. Edző: Zsiga Gyula
kiállítások: 4, illetve 12 perc
hétméteresek: 5/4, illetve 5/5
az eredmény alakulása: 6. perc: 1-3; 10. perc: 5-4; 19. perc: 7-11; 24. perc: 9-15; 28. perc: 12-15; 38. perc: 16-20; 43. perc: 20-22; 51. perc: 24-24; 54. perc: 27-26; 58. perc: 30-29.

Fergeteges hangulatban kezdődött a mérkőzés, a hazai és a vendégszurkolók rangadóhoz illő miliőt teremtettek. A székesfehérváriak kezdtek jobban, a debreceniek egyszer, a tizedik percben vezettek egy góllal, ám innentől kezdve csak futottak az eredmény után.

Egészen a második félidő közepéig nem változott a helyzet: a Cornexi kemény védekezésének a Loki nem találta ellenszerét, Virincsikék gyors játéka pedig sokszor megoldhatatlan feladat elé állította a piros-fehéreket. A 43. perctől aztán a DVSC elkezdett felzárkózni, és negyvennégy percnyi hátrány után, Szűcs és Rácz vezérletével az 54. percben visszaszerezte a vezetést. Rendkívül izgalmasan alakultak az utolsó percek, de ekkor már a vendégeket sürgette jobban az idő, a hazaiak pedig minden székesfehérvári gólra válaszoltak, így a végére is megmaradt az egygólos előny.

Váczi Sándor: - Nem volt egyszerű ujjgyakorlat, de azért lezongoráztuk.

Zsiga Gyula: - Ezen a mérkőzésen az emberhátrányos helyzeteket gyakorolhattuk.