Döntőben az amerikaiak a kosárvébén

509809031 US centre DeMarcus Cousins (R) vies with Lithuania's centre Darjus Lavrinovic (L) during the 2014 FIBA World basketball championships semifinal match Lithuania vs USA at the Palau Sant Jordi in Barcelona on September 11, 2014. USA won 96-68.   A
US centre DeMarcus Cousins (R) vies with Lithuania's centre Darjus Lavrinovic (L) during the 2014 FIBA World basketball championships semifinal match Lithuania vs USA at the Palau Sant Jordi in Barcelona on September 11, 2014. USA won 96-68. AFP PHOTO/ LLUIS GENE
Simán legyőzte Litvániát a címvédő Egyesült Államok, melynek ellenfele a mai francia-szerb meccs győztese lesz.

Az amerikaiak végig vezettek a meccsen, ám míg az első két negyed után még szoros volt az állás, a szünet után hamar eldőlt minden.

Egy 12-0-s rohammal indították a harmadik szakaszt, megtoldva ezzel a korábban felhalmozott kisebb előnyt, onnantól kezdve pedig nem volt kérdéses a továbbjutás.

Az amerikaiakhoz vagy a házigazda spanyolokat kiejtő franciák, vagy a brazilokat kiváló játékkal legyőző szerbek csatlakoznak majd a döntőben.

DeMarcus Cousins, az amerikaiak centere túljut Darjus Lavrinovicon Forrás: AFP/Lluis Gene