A macedón üdülőhelyen, Ohridban lejátszották a 25. Klubcsapatok Európa-kupájának negyedik fordulóját. A zalaegerszegi Csuti-Hydrocomp együttese jól tartotta magát a jóval esélyesebb kijeviekkel szemben, minimális vereséget szenvedett. A haladás VSE Szombathely 4-2-re győzte le macedón ellenfelét. Három csapat nyerte meg negyedik meccsét. A Mika Jereván a német bajnok OSG Baden-Baden gárdája ellen győzött, az Alkaloid Szkopje a Szentpétervár ellen diadalmaskodott. Gyengébb kezdés után magára talált a Szaratov, első helyen várja az örmények elleni meccset. A női viadalon a címvédő monacói együttes átvette a vezetést, három veretlen csapatnak van 6 meccspontja.

Harmadik rangadóját is 3,5 -2,5-re nyerte meg az örmény Mika Jereván. Az első tábla kivételével a német bajnok OSG Baden-Baden az Élő-pontokat tekintve erősebb volt, de ez nem zavarta Levon Aronjan vezette együttest. A szlovák Szergej Movszeszjannal az olasz megnyitásban a világranglistán most negyedik Aronjan csak remizett, Vlagyimir Akopjan szép győzelmet aratott, és tetszetős volt Arman Paszhikjan sikere is.

Csak egy döntetlen született a Szentpétervár-Alkaloid Szkopje meccsen. Peter Szvidler 24 lépésben nyert a megnyitási repertoárját tekintve könnyen sebezhető azeri Sahriyar Mamedgyarovval szemben. Az alaposan megerősödött macedón együttes a végső győzelemre is esélyessé vált. A kezdeti bizonytalanság után az első helyre rangsorolt Szaratov magára talált, az ukrán Alekszander Mojszejenko 4-ből 4 pontnál tart. A 7 fordulós versenyen a párosítást végző program is főszereplő.

Nagy csatában szenvedett minimális vereséget a Zalaegerszegi Csuti-Hydrocomp együttese. Az éltáblán Horváth Ádám győzelme az amerikai Alekszandr Oniscsuk ellen nagy fegyvertény. A 13 éves Rapport Richárdot alaposan bedobták a mélyvízbe, a jelentős Élő-pont különbségek ellenére a hatodik táblán dőlt el a meccs a kijeviek javára. A Haladás VSE Szombathely a szép győzelemmel felzárkózott

A 4. forduló érdekesebb eredményei:
Ekonomiszt-SGSEU Szaratov (orosz, 6, 13)

Michael Adams (2682) - Zaven Andriszjan (2612) 1 - 0
Liviu-Dieter Nisipeanu (2664) - Tigran L Petroszjan (2602) döntetlen)

SPbChfed Szentpétervár (orosz, 6, 13,5) - Alkaloid Szkopje (macedón, 6, 13,5) 2,5 - 3,5
(Peter Szvidler (2741) - Sahriyar Mamedgyarov (2721) 1 - 0
Nyikita Vitjugov (2681) - Gata Kamsky (2692) döntetlen
Konsztantyin Szakajev (2625) - Andrej Volokityin (2681) 0 - 1
Vagyim Zvjagincev (2635) - Gadir Guszejnov (2667) 0 - 1
Zahar Efimenko (2654) - Rauf Mamedov (2626) 1 - 0
maxim Turov (2595) - Zvonko Sztojanovski (2492) 0 - 1)

Ural Szverdlovszkaja (orosz, 5, 12,5) - Werder Bremen (német, 4, 10) 4,5 - 1,5
A DAN DZO &PGMB (ukrán, 5, 13) - SK Slovan Bratislava (szlovák, 4, 8,5) 5,5 - 0,5
Vesnianka Gran (fehérorosz, 4, 8) - ShSM-64 Moszkva (orosz, 4, 13,5) 2,5 - 3,5
Rochade Eupen-Kelmis (belga, 4, 11) - Ashdod Illit Chess Club (izraeli, 4, 11,5) 1 - 5
Utrecht (holland, 4, 10,5) - Tomszk - 400 (orosz, 4, 12) 1,5 - 4,5

Zalaegerszegi Csuti-Hydrocomp (4, 7,5) - PVK - Kievchess (ukrán, 4, 14) 2,5 -3,5

29. Haladás VSE Szombathely (4,12,5)
30. Zalaegerszegi Csuti-Hydrocomp (4, 12)

Az élcsoportban az 5. forduló párosítása:
Mika Jereván (örmény, 8, 14,5) - Ekonomiszt-SGSEU Szaratov 8, 17
Alkaloid Szkopje (macedón, 8, 17) - A DAN DZO & PGMB (ukrán, 7, 18,5)
1.Novoborsky SK (cseh, 6, 16) - Ural Szverdlovszkaja (orosz, 7, 17)
ShSM-64 Moszkva (6,17)- SPbChFed Szentpétervár (orosz, 6, 16)
Vilniusz Chess & Bridge Club (litván, 6, 14) - OSG Baden-Baden (német, 6, 19)
Ashdod Illit Chess Club (izraeli, 6, 16,5) - Beer Sheva Chess Club (izraeli, 6, 16,5)
Tomszk - 400 (orosz, 6, 16,5) - Evry Grand Rogue (francia, 6, 17)
Sfr Berlin 1903 (német, 6, 14,5) - PVK - Kievchess (ukrán, 6, 17,5)
Haladás VSE Szombathely (4, 10,5) - Laszta Belgrád (szerb, 5, 13,5)
...
Borgerhout (belga, 4, 14,5) - Zalaegerszegi Csuti-Hydrocomp (4, 10)

A 14. női Európa-kupán a grúzok négy döntetlennel megőrizték veretlenségüket, de visszacsúsztak a harmadik helyre. A Podgorica pontot hullajtott, az éltáblán Hoang Thanh Trang világossal ellenállás nélkül vesztett Iweta Rajlich ellen. Kedvező párosítását kihasználta a címvédő, a monacói csapat átvette a vezetést. A francia együttesben játszó Rudolf Anna kikapott az ukrán Inna Gaponenkotól.

A 4. forduló eredményei:
Szamaja Tbiliszi (grúz, 5, 7,5) -Ekonomiszt-SGSEU Szaratov (orosz, 4, 6,5) 2 - 2
T-com Podgorica (montenegrói, 4, 8) - Polonia Votum Wroclaw (lengyel, 4, 6,5) 2 -2
Radnicki Rudovci (szerb, 3, 5) - Cercle d'Echecs Monte Carlo (monacói, 4, 8) 0 - 4
Szpartak Vidnoje (orosz, 4, 8) - CS Cotnari-Politechnica Iasi (román, 3, 6) 3 - 1
BAS Belgrd (szerb, 2, 5) - Vandouvre Echecs (francia, 2, 2) 3 - 1