Ezüstérem
7
Bronzérem
6
Nagykanizsán, az 58. női sakkbajnokság harmadik fordulójában Tóth Lili megszerezte harmadik győzelmét. Az Atomerőmű nemzetközi mestere mesterhármassal félpontos előnnyel vezet. Lakos Nikoletta ezúttal remizett. A hétfői játéknap meglepetése, hogy a többször is nyerést kihagyó Schneider Veronika világossal kikapott Varga Klárától, Papp Petra is feladásra kényszerült Hidegh Eszterrel szemben. Rudolf Anna szerencsés nyerésével már harmadik a tabellán.

A fordulóban elsőként Papp Petra és Hidegh Eszter játszmája fejeződött be. A tavalyi bajnokságon bronzérmet szerzett Petra kockáztatott, fölöslegesen sáncolt hosszúra, és remélt támadása helyett Eszter akciója ütött át. Tóth Lili megszerezte harmadik győzelmét is. Erdős Boglárka ismét időzavarba került, királya pedig matthálóba.

Többször is nyerést hagyott ki Schneider Veronika, majd azonnal vesztőt húzott. Reménytelen állásban nehezen szánta rá magát a feladásra. Szerencsés nyerést könyvelhetett el Rudolf Anna a sok fordulatos partiban. Pintérné Kovács Márta is nyerhetett volna, Anna is játszhatott volna jobban. Végül Márta remi állásban nagyot hibázott. Sokáig kiegyensúlyozott küzdelem zajlott Göcző Melinda és Lakos Nikoletta partijában. Niki rutinjával fölénybe került, de rossz lebonyolítást választott, kihagyta a nyerőesélyt.

A 3. forduló eredményei:
Göcző Melinda (2234) - Lakos Nikoletta (2289) döntetlen (Nimzoindiai védelem, 53)
Papp Petra (2270) - Hidegh Eszter (2146) 0 - 1 (Caro-Kann védelem, 26)
Tóth Lili (2175) - Erdős Boglárka (2147) 1 - 0 (Elfogadott vezércsel, 38)
Schneider Veronika (2339) - Varga Klára (2223) 0 - 1 (Skót megnyitás, 72)
Pintérné Kovács Márta (2139) - Rudolf Anna (2344) 0 - 1 (Vezérgyalog megnyitás, 81)