Babos Tímea oldalán az ausztrál Jarmila Gajdosovával két szettben, 1 óra 29 perc alatt kikapott az Irina-Camelia Begu Maria Irigoyen román, argentin kettőstől csütörtökön a Rio de Janeiróban zajló salakpályás tenisztorna női párosversenyének negyeddöntőjében.

eredmény, nők (250 ezer dollár összdíjazás), páros, negyeddöntő:
Begu, Irigoyen (román, argentin) - Babos, Gajdosova (magyar, ausztrál, 3.) 6:4, 7:5

Richard Gasquet és Jo-Wilfried Tsonga után újabb két hazai játékos biztosította helyét a legjobb nyolc között a marseille-i, 549 ezer euró (165 millió forint) összdíjazású, keménypályás férfi tornán.

eredmények, nyolcaddöntő:
Gulbis (lett, 3.) - Bautista (spanyol) 6:3, 5:7, 6:4
Struff (német) - Benneteau (francia, 7.) 4:6, 7:6 (7-3), 6:3
Dodig (horvát, 5.) - Kamke (német) 6:7 (4-7), 6:0, 6:3
Roger-Vasselin (francia, 6.) - Sztahovszkij (ukrán) 7:6 (7-2), 6:4
Mahut (francia, 8.) - Berankis (litván) 7:6 (7-5), 6:3

A hetedik helyen kiemelt horvát Marin Cilic két szettben nyert amerikai riválisa ellen, s ezzel bejutott a legjobb nyolc közé az egyesült államokbeli Delray Beach-en zajló, 474 ezer dollár összdíjazású férfi keménypályás tornán. A harmadikként rangsorolt japán Nisikori Kej viszont búcsúzott, miután sérülés miatt feladni kényszerült mérkőzését.

nyolcaddöntő:
Gabasvili (orosz) - Nisikori (japán, 3.) 4:2-nél Nisikori feladta
Cilic (horvát, 7.) - Harrison (amerikai) 6:3, 6:4

A világelső Serena Williams bejutott az elődöntőbe csütörtökön a Dubajban zajló, kétmillió dollár (437 millió forint) összdíjazású, keménypályás női versenyen. Az amerikai játékos mindössze 1 óra 16 perc alatt győzött a korábbi világelső szerb Jelena Jankovic felett. Érdekesség, hogy a dubaji torna egyike azon kevés viadaloknak, amelyeken Serena Williams még nem nyert. A legjobb eredménye 2005-ből és 2009-ből egy elődöntő.