13:30TeniszMarton Fucsovics-Rafael Nadal
HUNHámori Luca
17:22ÖkölvívásGrainne Walsh-Ana Hamori
NyílNyíl

Nadal már az első körben kiesett

Spain's Rafael Nadal reacts during his first round men's singles match against Ukraine's Alexandr Dolgopolov on the second day of the ATP Aegon Championships tennis tournament at the Queen's Club in west London on June 16, 2015. Dolgopolov won 6-3, 6-7, 6-4. AFP PHOTO / ADRIAN DENNIS
Rafael Nadal már az első fordulóban kiesett a queen'si tenisztornán, a kiválóan játszó Alekszandr Dolgopolov ellen. Pedig a meccs előtt arról beszélt, hogy testileg és lelkileg is jó állapotban van.

Queens, első forduló:
Nadal (spanyol, 5.)-Dolgopolov (ukrán) 3:6, 7:6(6), 4:6

A stuttgarti tornagyőzelme után Queen'sben már az első fordulóban kiesett Rafael Nadal. A korábbi világelső spanyol az első szettet elveszítette 6:3-ra Alekszandr Dolgopolov ellen, majd a folytatásban rövidítésben egyenlített.

A döntő szettben Nadal jól játszott, vezetett is 4:2-re, ám akkor volt egy rövid megingása, amit kihasználva visszajött breakhátrányból a szintén nagyon magas szinten teniszező Dolgopolov. Nadal 5:4-nél a meccsben maradásért adogatott, de a pazar ütésekkel operáló ukrán már az első meccslabdáját kihasználta.

Nadal 25 nyerőt ütött, és 27 nem kikényszerített hibát Forrás: AFP/Adrian Dennis

Az ukrán játékos számos látványos nyerőt ütött, Nadal viszont olykor egyszerű labdákat rontott. Végül két óra 14 perc után fejezték be a meccset, Dolgopolov másodszor győzte le Nadalt, de az utóbbi két siker az övé, előtte ötször Nadal nyert.

Az egészség a fontos, nem a győzelem

Pedig a spanyol klasszis a meccs előtt arról nyilatkozott, hogy mentálisan erősnek érzi magát a stuttgarti győzelme óta, és a térdsérülése is a múlté: "Képes vagyok teljes erővel játszani, nem úgy, mint 2012-ben és 2013-ban. A Garros előtt nem játszottam jól, az idény első három és fél hónapja szörnyű volt. Másfél hónapja már jobban játszom, de még fontosabb, hogy újra élvezem a pályán töltött időt."

Nadal már-már letett a Grand Slam-győzelemről, mert "nyertem már elég GS-t, a 14 bőven elég. Nem tudom, és túlzottan nem is érdekel, hogy képes leszek-e újabbakat nyerni. A célom, hogy maradjak egészséges, és végigjátszam a szezont."