Vasárnap is több magyar sportolóért, csapatért lehet szurkolni, és a szombaton Muhari Eszter, női párbajtőrben megszerzett bronzérme után akár újabb medállal bővülhet a kollekció, Major Veronikának, vagy Vas Kata Blankának köszönhetően. Az egyéni számok mellett két csapatsportban is érdekeltek lesznek a magyarok, a női kézilabdázók reggel Brazília ellen javíthatnak a franciák elleni vereséget követően, míg a férfi vízilabdázók a házigazda Franciaország ellen kezdik meg szereplésüket koraeste.
Az előzetes esélylatolgatások nem nagyon említették meg Muhari Eszter nevét a párizsi olimpia első napi magyar éremszerzői között. Szinte mindenki Szilágyi Árontól vagy egy másik férfi kardozótól várta ezt. Muhari Esztert csend vette körül, pedig az ő története egészen elképesztő volt.
A tatabányai sportoló kalandos útját Párizsig ITT olvashatják el.
Vasárnap reggel folytatódik a XXXIII. nyári olimpia, a magyar sportolókért pedig reggel kilenctől szoríthatunk. A franciák elleni vereség után ezúttal a brazilok ellen javíthat a női kézilabda-válogatott, a sportlövők közül Mészáros Eszter, Pekler Zalán és Péni István is megméretteti magát, míg a döntőbe első helyen bejutó Major Veronika aranyérmet nyerhet a női légpisztolyosok mezőnyében. A vasárnapi nap egyik csemegéjét Fucsovoics Márton szolgáltatja, aki minden idők egyik legjobb teniszezője, Rafael Nadal ellen mérkőzne, azonban a borzalmas időjárási körülmények miatt könnyen lehet, hogy a meccsüket nem rendezik meg vasárnap.
A teljes program vasárnapra:
A magyarok vasárnapi programja a párizsi olimpián:
KÉZILABDA (Dél-párizsi 6-os Aréna)
női csoportmérkőzés
B csoport:
9.00: Brazília-MAGYARORSZÁG
SPORTLÖVÉSZET (Chateauroux-i Lőtér)
9.15: légpuska, női alapverseny (Mészáros Eszter)
VÍVÁS (Nagy Palota/Grand Palais)
9.30: női tőr (Pásztor Flóra), férfi párbajtőr (Siklósi Gergely, Koch Máté, Andrásfi Tibor) egyéni 64-es tábla a negyeddöntőig
TORNA (Bercy Aréna)
9.30: női selejtező (Czifra Bettina Lili, Bácskay Csenge - csak ugrásban, Székely Zója - csak felemáskorláton)
CSELGÁNCS (Mars-mező Aréna)
10.00: női 52 kg (Pupp Réka) és férfi 66 kg (Pongrácz Bence) - mérkőzések a negyeddöntőig
ASZTALITENISZ (Dél-párizsi 4-es Aréna)
10.00: női egyes első forduló (Póta Georgina)
LOVASSPORT (Versailles-i kastély)
10.30: lovastusa egyéni verseny - tereplovaglás (Kaizinger Balázs)
ÚSZÁS (Paris La Défense Aréna)
11.00: előfutamok - férfi 400 m vegyes (Holló Balázs, Zombori Gábor), férfi 100 m hát (Jászó Ádám, Kós Hubert), női 200 m gyors (Ábrahám Minna, Pádár Nikolett)
SPORTLÖVÉSZET (Chateauroux-i Lőtér)
11.15: légpuska, férfi alapverseny (Pekler Zalán, Péni István)
TENISZ (Roland Garros)
12.00: férfi egyes, első forduló (Fucsovics Márton, Marozsán Fábián), férfi páros, első forduló (Fucsovics Márton, Marozsán Fábián)
SPORTLÖVÉSZET (Chateauroux-i Lőtér)
12.00: LÉGPISZTOLY, NŐI DÖNTŐ (Major Veronika)
HEGYIKERÉKPÁR (Elancourt-i domb)
14.00: NŐI VERSENY (Vas Kata Blanka)
TORNA (Bercy Aréna)
14.50: női selejtező (Czifra Bettina Lili, Bácskay Csenge - csak ugrásban, Székely Zója - csak felemáskorláton)
ASZTALITENISZ (Dél-párizsi 4-es Aréna)
16.00: vegyes páros negyeddöntő (Ecseki Nándor, Madarász Dóra?)
CSELGÁNCS (Mars-mező Aréna)
16.00: NŐI 52 KG - vigaszág, elődöntők, BRONZMÉRKŐZÉSEK, DÖNTŐ
ÖKÖLVÍVÁS (Észak-párizsi Aréna):
17.20: női 66 kg (Hámori Luca) selejtező
TORNA (Bercy Aréna)
18.00, 21.10: női selejtező (Czifra Bettina Lili, Bácskay Csenge - csak ugrásban, Székej Zója - csak felemáskorláton)
VÍVÁS
19.00: NŐI TŐR elődöntő, BRONZMÉRKŐZÉS, DÖNTŐ; FÉRFI PÁRBAJTŐR elődöntő, BRONZMÉRKŐZÉS, DÖNTŐ
VÍZILABDA (Vizes Központ)
férfi csoportmérkőzés:
B csoport:
19.30: MAGYARORSZÁG-Franciaország
ÚSZÁS
20.30: elődöntők, döntők - FÉRFI 400 M VEGYES (Holló Balázs?, Zombori Gábor?), férfi 100 m hát (ed, Jászó Ádám?, Kós Hubert?), női 200 m gyors (ed, Ábrahám Minna?, Pádár Nikolett?)
TORNA (Bercy Aréna)
21.10: női selejtező (Czifra Bettina Lili, Bácskay Csenge - csak ugrásban, Székely Zója - csak felemáskorláton)
Szombat este parádés vívással bronzérmet szerzett Muhari Eszter a női párbajtőrözők versenyében egy végletekig kiélezett mérkőzésen az észt Nelli Differt ellen. A 21 éves tatabányai sportoló így találkozott a szüleivel élete első olimpiai szereplése után.
A magyar szövetség tájékoztatása szerint a sportolóknak vasárnap reggel lett volna lehetőségük megismerkedni a versenyhelyszínnel, de nem engedték be őket a folyóba. A szervezők előrejelzése szerint - ha nem esik több eső - keddre rendeződhet a helyzet - adta hírül az MTI.
Bár a múlt héten már kedvező hírek érkeztek a Szajna vízminőségével kapcsolatban, a pénteki és szombati - a nyitóünnepséget és az első hivatalos versenynap szabadtéri számait is megzavaró - eső ismét jelentős mennyiségű szennyező anyagot mosott a folyóba.
A párizsi olimpián triatlonban három számban avatnak bajnokot: a tervek szerint kedden a férfiak egyéni futamát rendezik Bicsák Bencével és Lehmann Csongorral, másnap pedig a női versenyre kerül sor Kuttor-Bragmayer Zsanettel. A vegyes váltók augusztus 5-én csatáznak majd.
Öt perccel az első félidő vége előtt 12-8-ra vezet a brazil női kézilabda-válogatott a magyar csapat ellen, de mire ezt leírom, villámgyorsan háromra csökken a különbség, 12-9-re.
Délelőtt 9.15-kor kezdődött el a női légpuska alapverseny, amelyen Mészáros Eszter is elindult. A magyar versenyző két teljes kört követően a hatodik helyen áll.
15-12-es, háromgólos előnyről várhatja Brazília a magyar női kézilabda-válogatott elleni mérkőzés második félidejét. A mieinknek a védekezésüket mindenképpen fel kell javítani a második 30 percre.
A női kézilabda-válogatott a Brazília elleni csoportmeccs 39. percében szerezte meg az első gólját a második félidőben, ellenben a rivális már háromszor is betalált, így 18-14 az állás 39 perc után.
Az utolsó tíz percére fordul a Magyarország-Brazília női kézilabda-válogatott mérkőzés, és mindössze már csak egy góllal, 22-21-re vezetnek a brazilok.
Rendkívül izgalmas mérkőzést játszott egymással Magyarország és Brazília női kézilabda-válogatottja vasárnap délelőtt. Az első félidő végén 15-12-re vezetett a brazil csapat, a második játékrészben azonban feljavultak a magyarok, így az utolsó percekre maradt a döntés.
Bíró Blanka óriási védései mellett a győzelemhez Simon Petra utolsó másodperces gólja is kellett, amivel 25-24-re nyert a magyar csapat Brazília ellen. Ezzel a mieink egy győzelemmel és egy vereséggel állnak a csoportjukban.
Délelőtt kezdődött el a női légpuska 10 méteres alapversenye, amelyen Mészáros Eszter is elindult. A magyar versenyző a hat kör lövést követően a 15. helyen zárt a selejtezőben, így nem jutott a döntőbe.
A magyar cselgáncsozó a férfiak 66 kg-os mezőnyében rendkívül sima, 10-0-s győzelmet aratott nigériai ellenfelével szemben, és jutott be a következő körbe.
"Én nem tudom, hogy ott mi csúszott el, tényleg ott a védekezést nem tudtuk megoldani, amit megbeszéltünk, nem ahhoz tartottuk magunkat, nagyon nagy helyeket hagytunk egymás között. De megint meg tudtuk mutatni, hogy egy csapat vagyunk és hogy tudunk egymásért küzdeni. Tényleg vetődtünk a labdákért, nagyon keményen védekeztünk hátul, és hát támadásban is nagyon sok helyzetet kihagytuk... A végén kell győzni és Simon Petra be tudta lőni.
A ziccereket nem túl okosan fejeztük be, illetve a fél faultos helyzeteket nem fújták be a játékvezetők, átmentünk kapkodásba, idegesek lettünk és ebből sok volt. Eszméletlen érzés, hogy megvan az első győzelem, ez az egyik, a másik, hogy tényleg hatalmasat küzdöttünk és az, hogy nagyon sokszor hihették azt, hogy elment ez a mérkőzés, de mi hittünk abban, hogy meg tudjuk fordítani és az utolsó másodpercben sikerült is." - mondta a mérkőzésen remekül játszó Klujber Katrin a lefújást követően.
A magyar tőröző amerikai ellenfelét, Jacqueline Dubrovichot győzte le a vasárnapi program délelőtti etapjában 15-12-re, így kora délután ismét pástra léphet majd.
A magyar sportoló 400 méter vegyes úszásban az első futamban kapott lehetőséget, amelyben a hetedikként ért célba, így valószínűleg nem jut be a szám döntőjébe.
A magyar úszó összesítésben a 9. helyen végzett, míg társa, Zombori Gábor a 14. lett a két futamot követően, azaz egyik magyar úszó sem lesz ott a döntőben ma este. A legjobb időt a francia világsztár, Leon Marchand úszta.
Az olimpiai címvédő, 46 mérkőzés!!! óta veretlen japán Abe Hifumi ellen folytatta az olimpiai cselgáncstornát Pongrácz Bence a 66 kg-osok mezőnyében. A magyar judoka sajnos nem bírt a sportág ikonjával, így számára a nyolcaddöntőben véget ért a párizsi olimpia.
A fináléban Major az első öt lövését követően az ötödik helyen állt, 49,2 pontos eredménnyel, közte 10,1-es lövéssel, legalacsonyabb értékű találata 9,7 volt a keszthelyi versenyzőnek. A második ötös körben már jobban kezdett, 10,7-es első lövését azonban rögtön egy 9,2-es követte, majd ezután sem tudott 10-es találatot produkálni, így visszacsúszott a hetedik helyre. A kétszer öt lövés után jöhetett a "hirtelen halál", ilyenkor két lövés után kiesik a versenyben nyolcadik helyen álló sportoló. Sajnos úgy alakult, hogy Major 8,8 és 8,2-es lövései után elbúcsúzott a további küzdelmektől és a nyolcadik helyen fejezte be a döntőt.
Az 52 kilogrammosok között a cselgáncsozó Pupp Réka legyőzte mongol ellenfelét, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé. A magyar versenyő riválisa lelépett a tatamiról, ez döntötte el a párharcot.
A kiváló magyar úszó a férfi 100 méteres hátúszás számban a legjobb eredménnyel jutott tovább a legjobb 16 közé, ráadásul az 52,78-as ideje egyúttal országos csúcs is. A távon még Jászó Ádám is elindult, ő a 19. lett, így nem jutott tovább.
Vasárnap délelőtt kezdődött a férfi sportlövők 10 méteres légpuska alapversenye, amelyen népes, 49 fős mezőny indult el, a soraiban két magyar versenyzővel, Pekler Zalánnal és Péni Istvánnal. Sajnos nem sikerült egyik sportolónak sem a legjobb nyolcba, és ezzel a döntőbe kerülni. Pekler a 17., míg Péni a 18. helyen végzett.
A vasárnap délelőtti úszóprogramok legvégén jöttek a női 200 méter gyors selejtezői, amelyeken két magyar úszó is érdekelt volt. Ábrahám Minna összesítésben a 13. helyen végzett, ezzel bejutott a szám középdöntőjébe, míg Pádár Nikolettet kizárták, így számára véget értek a küzdelmek.
Döbbenetes eredménnyel kezdődött a férfi párbajtőrözők egyéni versenye. Szinte kísértetiesen hasonló módon, mint szombaton Szilágyi Áron, vasárnap a világbajnoki címvédő, világranglista vezető Koch Máté is kiesett az első körben, ő egy venezuelai ellenféllel szemben.
Odette Giuffrida volt a magyar cselgáncsozó ellenfele, aki a regnáló világbajnok az 52 kg-osok mezőnyében. Pupp jól kezdett, de sajnos az első pontot, egy wazarit az olasz judoka szerezte meg. A magyar versenyző mindent megtett azért, hogy fordítson, azonban a rutinos olasz jól mozogta ki a támadásokat és őrizte meg az előnyét, amivel ő jutott be az elődöntőbe.
Ezzel még nem ért véget az olimpia Pupp számára, vigaszágra került, ahol egy izraeli ellenféllel kerül majd szembe, és ha megveri, akkor a bronzéremért még megküzdhet.
Férfi párbajtőr egyéniben az olimpiai bajnok, venezuelai Ruben Limardo Gascon volt a 24 éves Európa-bajnok magyar vívó ellenfele. Andrásfi jól kezdett, pontos támadásokkal indított és remekül használta ki nagyszerű lábmunkáját. A magyar párbajtőröző 10-7-nél vezetett először három tussal, majd 14-9-re elhúzott, végül 15-10-es győzelemmel jutott tovább.
A 26 éves olimpiai ezüstérmes, világ- és Európa-bajnok magyar vívó a cseh Jakub Jurka ellen kezdte meg szereplését Párizsban a férfi párbajtőrözők között. Nagyon magabiztos és domináns vívást mutatott be Siklósi, a kezdetektől fogva a kezében tartotta az asszót. A Tokióban ezüstérmes magyar klasszis győzelméhez kétség sem férhetett, 15-5-ös sikerrel jutott tovább.
A magyar tőröző elsőre amerikai ellenfelét, Jacqueline Dubrovichot győzte le a vasárnapi program délelőtti etapjában 15-12-re, így kora délután ismét pástra léphetett, ahol egy 16 éves kanadai rivális várt rá. Pásztor elképesztően magabiztos vívással vette ezt az akadályt, az első három perc végén 8-3-as vezetéssel mehetett pihenni, aztán a folytatás sem hozott radikális változást, így a 26 éves vívó végül könnyed, 15-5-ös győzelemmel lépett tovább.
Pásztort legközelebb a negyeddöntőben, délután négy körül láthatjuk újra vívni.
Vasárnap délután bemutatkozik az olimpián a két magyar férfi teniszező, Fucsovics Márton és Marozsán Fábián. A 32 éves Fucsovics először találkozhat a 14-szeres Garros-győztes Nadallal, a továbbjutóra pedig minden bizonnyal a 24-szeres Grand Slam-bajnok Novak Djokovic vár a 32 között.
A lovastusázó Kaizinger Balázs 17 helyet javított vasárnap tereplovaglásban a párizsi olimpián, ezzel a 45. helyen áll. A magyar lovas kissé tartott a technikás pályától, amelyen széles ugrásokat kellett teljesítenie 12 éves lovával, Herr Cooles Classicóval a Versailles-i kastély előkertjében.
A 45 éves Kaizinger 11:38:00 perc alatt teljesítette a pályát, melyre 16 hibapontot kapott, így a díj- és a tereplovaglás után 61,80 hibaponttal a 45. pozícióból várja a hétfői díjugratást.
A ló nem rutintalan, de ilyen feladatokat még soha nem teljesített. Miután elindultam, onnantól kezdve úgy csinálta a dolgát, mintha egy öreg, rutinos ló lett volna. Egy 12 éves lóról beszélek, ami sallangmentesen ment végig, talán egy ugrás volt, ami lehetett volna szebb, de igazából ezt nem szépségre mérik. Jó érzés volt, hogy a lovam végig partner volt, le a kalappal"
- mondta az M4 Sportnak Kaizinger, majd hozzátette, hogy lova teljes mértékben hozta az elvárásokat, korábban pedig előfordult, hogy 30 helyet is javított vele tereplovaglásban.
A hétfőn sorra kerülő díjugratásról elmondta: "egy szép ugrópályával meg leszünk elégedve, és majd meglátjuk, hogy ez mire lesz elég".
Lovassportban 28 év után szerepel ismét magyar versenyző az ötkarikás játékokon.
A találkozó eleje kiegyenlített küzdelmet hozott, Fucsovics rendesen megdolgoztatta Nadalt, aki csak nagy nehezen tudta behúzni az első játékot.
A második játékban Fucsovics adogatott, de sajnos a legendás spanyol gyorsan brékelni tudott, így gyorsan elhúzott 2-0-ra.
A 38 éves spanyol lendületben maradt, elképesztő tenyereseket szórt, esélyt sem adott Fucsovicsnak, aki szerzett pont nélkül vesztette el a harmadik játékot (3-0).
Andrásfi Tibor szoros küzdelemben, ráadástussal megnyerte második mérkőzését, ezzel a legjobb nyolc közé jutott vasárnap férfi párbajtőrben a párizsi olimpián.
A BVSC idei Európa-bajnoki bronzérmese a Londonban ötkarikás bajnok Ruben Limardo Gasconon túljutva egy újabb venezuelaival találkozott, mégpedig az előzőleg Koch Mátét búcsúztató Grabiel Lugóval.
Andrásfi az első pillanattól kezdve ment előre, nem hagyta nyugodni ellenfelét, és eltökéltsége pontossággal is párosult, így sokáig vezetett. Ha kapott is tust, nem adta fel a taktikáját, a saját elképzelése szerint vívott. Lugo azonban ugyancsak koncentrált volt, és magyar ellenfele egy-egy hibáját kihasználva egyenlített. A harmadik három perc 5-5-ről indult, a taktikai küzdelem végén 12-12-nél lejárt a vívóidő. A ráadásban Andrásfi megint kezdeményezőként lépett fel, és egy lerohanó támadással megszúrta ellenfelét.
A negyeddöntőben a kazah Elmir Alimzsanov vagy az olasz Federico Vismara lesz az ellenfele 16.25-kor.
Fucsovics a második adogató játékát egy gyors ponttal kezdte, de Nadal elképesztő lendületben volt, folyamatosan diktálta a tempót és védekezésre késztette Fucsovicsot. A magyar teniszező viszont nem jött zavarba, felvette a kesztyűt és szépíteni tudott (3-1).
Az ötödik játékban Nadal adogatott, Fucsovics fogadójátéka viszont nem működött, így a magyar teniszező nem tudott brékelni (4-1).
A hatodik játékban feljavult Fucsovics adogatása, majd egy gyönyörű tenyeressel meglepte a spanyolt, de a játékot nem tudta behúzni egy rosszul sikerült rövidítés miatt, Nadal pedig azonnal büntetni tudott (5-1).
Fucsoviccsal egy időben lép pályára az olimpiai tenisztorna másik magyarja, Marozsán Fábián is, aki a francia Ugo Humbert ellen játszik. A 24 éves magyar teniszező az első szetett 6-3-ra elveszített a hazai pályán szereplő francia ellen.
A hetedik játékban a spanyolok világsztárja nem lassított, hiba nélkül hozta az adogatójátékát, ezzel pedig 6-1-re megnyerte az első szettet.
A második szettben Fucsovics Márton kezdte az adogatást, és szépíteni tudott (1-0).
Vas Kata Blanka a 10. helyet szerezte meg vasárnap a hegyikerékpárosok női versenyében a párizsi olimpián, az aranyérmet a francia Pauline Ferrand-Prévot nyerte meg. Bővebben a linkre kattintva olvashat a versenyről.
Siklósi Gergely a második asszójában, szoros küzdelemben, hosszabbításban esett találattal kikapott, így a nyolcaddöntőben fejezte be a férfi párbajtőrözők párizsi olimpiai versenyét. Az Origo helyszíni tudósítása a linkre kattintva olvasható.
A második szettben Fucsovics azonnal hozta az adogatójátékát, majd a meccs során először brékelni tudta a spanyol világsztárt, ezzel pedig 2-0-ra elhúzott.
A nyíregyházi Fucsovics Márton remekel, ugyanis 30-0-ról fordítani tudott, és megnyerte az adogatójátékát, 3-0.
A negyed játékban Nadal magához tért, és hozni tudta az adogatójátékát (3-1).
Fucsoviccsal egy időben lépett pályára az olimpiai tenisztorna másik magyarja, Marozsán Fábián is, aki a francia Ugo Humbert ellen játszott. A 24 éves magyar teniszező az első szettet 6-3-ra elveszítette, a másodikat pedig 6-2-re, így a hazai pályán szereplő francia jutott tovább.
Az ötödik játékban Fucsovics Márton adogatott, rendesen megfuttatta Nadalt, és végül be tudta húzni a kiélezett játékot, ezzel 4-1-re vezet a második szettben
A hatodik játékban Fucsovics 40-0-ra elment, de hiába volt bréklabdája, nem tudta behúzni a játékot, Nadal pedig a hibáit kihasználva szépíteni tudott (4-2).
A hetedik játékot Fucsovics remekül kezdte. Ezúttal is 40-0-ra elhúzott, és bár Nadal visszajött 40-30-ra, fordítani ezúttal nem tudott, így a magyar teniszező újabb játékot húzott be, és nagyon közel került az egyenlítéshez (5-2).
A nyolcadik játékban Nadal hozta az adogatójátékát (5-3), azonban folyamatosan a jobb combjával bajlódik, amin be van kötve a meccs alatt.
Fucsovics szervált a szettért, de Nadal új erőre kapott, brékelni tudta a magyar és feljött 5-4-re.
A tizedik játékban Nadal az egyenlítésért adogatott, a spanyol világsztár egy elképesztő erejű ásszal sokkolta a magyart, de 40-40 után Fucsovics került előnybe, majd a következő labdamenetben be is húzta a játszmát (6-4), így egyenlíteni tudott.
Pupp Réka győzött a vigaszágon, így a bronzéremért mérkőzhet vasárnap a párizsi olimpia cselgáncstornáján a 52 kilogrammosok között. A kétszeres Európa-bajnoki bronzérmes magyar versenyző második olimpiáján a mongol Lkhagvasuren Sosorbaram elleni győzelem után kikapott az ötkarikás ezüst- és bronzéremmel is rendelkező olasz Odette Giuffridától a negyeddöntőben, így a bronzéremig tartó vigaszágra került. Ott a vb- és Eb-harmadik izraeli Gefen Primo várt rá, akit ipponnal legyőzött.
Andrásfi Tibor komoly hátrányt ledolgozva harmadik mérkőzését is megnyerte, ezzel elődöntőbe jutott férfi párbajtőrben a párizsi olimpián. További részletek ide kattintva olvashatóak.
A mindent eldöntő utolsó játszmában Fucsovics Márton hozta az adogatását és megnyerte az első játékot (1-0).
A spanyol viszont simán hozta a saját adogatását, így az állás 1-1 a döntő játszmában.
A harmadik játékban Nadalnak két bréklabdája is volt, de egyikkel sem tudott élni, így ismét a remeklő Fucsovics került előnybe (2-1)
A negyedik játékban a 38 éves spanyol klasszis adogatott, a nyíregyházi játékos viszont nagyon elkapta a fonalat, elhúzott 40-0-ra, így három bréklabdája is volt, de Nadal vissza tudott jönni 40-40-re, és végül be is húzta (2-2).
Az ötödik játékban Nadal elvette Fucsovics adogatását és átvette a vezetést (3-2).
A hatodik játékban 40-30-nál a magyar teniszezőnek volt bréklabdája, de nem tudott élni a lehetőséggel, 40-40 után pedig Nadal behúzta a játékot (4-2) és óriási lépést tett a győzelem felé.
A két elveszített játék nem fogta meg Fucsovicsot, aki a hetedik gémben remekelt és simán hozta az adogatását (4-3).
A nyolcadik játékban Nadal könnyedén hozta az adogatását (5-3), ezzel pedig egy játékra került a győzelemtől.
A kilencedik játékban Fucsovics Márton simán hozta az adogatását (5-4), ezzel életben tartotta a reményeit.
A 10. játékot Fucsovics egy gyönyörű pontszerzéssel kezdte. Ezt követően Nadal egy ásszal válaszolt, majd Fucsovics fonákja a pályán kívül landolt (30-15). A következő labdamenetben Nadal megfuttatta Fucsovicsot, akinek a labdája ismét pályán kívül landolt, így a spanyolnak két meccslabdája volt.
Az elsőt elütötte, majd egy kettős hibával a második meccslabdáját is kihagyta. 40-40 után ismét Fucsovics hibázott bele egy fogadásba, majd a következő labdamenetet Nadal azonnal hozta (6-4), ezzel óriási csatában legyőzte Fucsovics Márton, és továbbjutott a következő fordulóba, ahol a szerb Novak Djokovics lesz az ellenfele.
A 66 kilogrammos súlycsoportban szereplő Hámori Luca megosztott pontozással, 4-1-re legyőzte az ír Grainne Walsh-t, így nyolcaddöntőbe jutott a párizsi olimpia női ökölvívótornáján.
Hámori a 2019-es minszki Európa Játékokon bronzérmes ellenfelével csapott össze. A magyarok ötkarikás történetének első női ökölvívója bátran kezdett, és bár mindkét bokszoló próbált az első három percben előnybe kerülni, a kazah bírónak sokszor kellett közbeavatkoznia összekapaszkodás miatt. Hámorit ekkor az ötből három ítész látta jobbnak.
A második menetet mindegyik pontozó a magyar ökölvívónak adta, így az utolsó három percben már csak az előnye megtartására kellett figyelnie. Walsh ekkor már sokkal keményebben harcolt, de Hámorinak sikerült megtörnie az ír lendületét, és a menet derekán sokszor inkább elmozgott, majd a hajrában próbált több találatot bevinni.
Az utolsó másodpercekben már ünnepelt Hámori, és nem sokkal később ki is hirdették a 4-1-es, megosztott pontozású sikerét.
A magyar öklöző a 16 között a negyedik kiemelt ausztrál Marissa Williamsonnal találkozik csütörtök délután.
A magyar cselgáncsozó a francia Amandina Buchard-ral küzd, akivel eddig hétszer találkozott, de mind a hétszer kikapott. Reméljük, most szakad meg a rossz sorozat.
Pupp Réka rendkívül aktívan kezdett, de másfél perc után Amandina Buchard levitte a földre a magyart, de szerencsére ki tudott jönni a szorításból. Egyelőre nincs pont.
Érvényes akció még nem volt Pupp Réka és Amandina Buchard összecsapásán.
A magyar harcos fél perccel a vége előtt sárga lapot kapott szabálytalanságért. Érvényes akció még mindig nem volt.
Jön a hosszabbítás
A második intését is megkapta, így többször nem inthetik meg, mert elveszíti a meccset.
Amandina Buchard a hosszabbításban megkontrázta Pupp Rékát, ezzel a franciáé lett az aranypont, a magyar cselgáncsozó pedig az 5. helyen zárt, csakúgy, mint a tokiói olimpián.
"Az tény, hogy nagy élmény és megtiszteltetés volt Nadal ellen játszani, de mint látszódott, a végsőkig küzdöttem. Az elején nagyon lassan kezdtem és ő nagyon jól játszott.
Én az elmúlt két napban nem is nagyon tudtam edzeni, ma ütöttem először, úgyhogy nem volt könnyű felvenni a ritmust. A második szettben sokkal felszabadultabb voltam, kezdtem belejönni a játékba, összességében pedig egy jó meccs volt"
- értékelt Fucsovics, majd azt is megjegyezte, ha a döntő szettben kihasználja három bréklabdája egyikét, és ellép 4:1-re, akkor talán másképp alakult volna a mérkőzés, de így is mindent beleadott.
A magyar férfi pólóválogatott 5-1-re vezet egy negyed után a házigazda franciák ellen.
A magyar párbajtőröző ellenfele a japán Kano Koki.
A magyar párbajtőröző bekezdett, fél perc után már 4-2-re vezet a japán ellen.
A japán Kano Koki egyenlített, 4-4 az állás.
A magyar párbjatőröző szépen eltalálta a japán gyomrát.
Együttes találat után Andrásfi 7-5-re vezet.
A második negyed végén a férfi pólóválogatott 9-5-re vezet a francia csapat ellen.
A japán Kano Koki feljött 7-6-ra.
Andrásfi Tibor 7-6-ra vezet, egyelőre közelebb van az olimpiai döntőhöz, mint japán ellenfele.
Andrásfi remekül kezdett, 8-6-re növelte előnyét.
A japán feljött 8-7-re.
Kano egy hasra szúrással egyenlített.
A magyar versenyző megint egy ponttal megy, 9-8
A japán egy agresszív tűmadással egyenlített, majd fordított. 10-9 oda.
Kano újabb pontot szerzett, 11-9-re vezet.
Andrásfi vállat talált, 11-10.
Fél perccel a vége előtt Kano bevitt egyet, ezzel 12-10-re vezet.
12 másdoperccel a vége előtt a magyar talált. 12-11.
Azonban a japán nem remegett meg, újabb pontot szerzett és visszaállította a kétpontos különbséget, 13-11.
5 másodperccel a vége előtt kiegyenlített a magyar versenyző, 13-13. Ez egészen elképesztő.
Jöhet az egyperces ráadás.
A hosszabbítás 19 másodpercében Kano szerezte a döntő pontot, ezzel a japán párbajtőröző bejutott a döntőben, Andrásfi pedig bronzéremért küzdhet.
Legyenek sikeresek a magyarok! - erről beszélt a párizsi olimpián tartózkodó Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter az M1 aktuális csatorna Híradójában vasárnap este.
A miniszter azt szeretné, hogy a magyarok "figyelemmel kísérjék ezt a csodálatos eseményt", és szurkoljanak.
"Hiszek abban, hogy a szurkolás energiája átmegy" - jegyezte meg.
A Híradóban elhangzott az is, hogy a magyar olimpiai csapatnak 23 katona sportszázados tagja van, s a miniszter bízik abban, hogy a sportolók sok örömet okoznak a magyaroknak.
A magyar válogatott a harmadik negyed után 10-7-re vezet a francia csapat ellen.
Az angolai válogatott kisebb meglepetésre 26-21-re legyőzte a spanyol csapatot vasárnap a párizsi olimpia női kézilabdatornáján, a magyar érdekeltségű hatosban, a csoportkör második fordulójában.
A másik csoportban a szlovénok magabiztosan, 30-23-ra nyertek a dél-koreaiak ellen. A Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO távol-keleti jobbátlövője, Rü Unhi kétszer talált be, a Győrből távozó szlovén Ana Gros öt góllal járult hozzá a sikerhez.
női kézilabda, csoportkör, 2. forduló:
A csoport:
Szlovénia-Koreai Köztársaság 30-23 (14-12)
Svédország-Németország 31-28 (19-12)
Norvégia-Dánia 27-18 (14-8)
Az állás: 1. Svédország 4 pont, 2. Norvégia 2 (55-50), 3. Szlovénia 2 (49-50), 4. Dánia 2 (45-46), 5. Koreai Köztársaság 2 (46-52), 6. Németország 0
B csoport:
Angola-Spanyolország 26-21 (14-15)
MAGYARORSZÁG-Brazília 25-24 (12-15)
A magyar férfi pólóválogatott 13-12-re legyőzte a francia csapatot, így Varga Zsolt együttese győzelemmel kezdett az olimpián.
A magyar párbajtőröző az egyiptomi Mohamed el-Szajed vív.
1-0-ra vezet a magyar párbajtőröző.
Mohamed el-Szajed egyenlített az első felvonásban.
A magyar párbajtőröző kíválóan vív és 2-1-re vezet.
Jelenleg 3-2-re vezet Andrásfi Tibor. Vége is az első harmadnak. Kiegyensúlyozottan vív.
Valamiért nem szól Andrásfi Tibor fegyvere.
A szünetben elromlott Andrásfi Tibor fegyvere.
Az egyiptomi kiegyenlített Andrásfi Tibor ellen. 3-3 az állás.
Remek védés és visszaszúrás után 4-3 az állás.
Méghozzá egy tussal, 4-3-ra.
Andrásfi Tibor már 5-3-ra vezet!
De még mindig Andrásfi Tibor vezet 5-4-re.
5-5 az állás jelenleg. 2 perc van hátra.
Micsoda meccs, 6-5 a magyarnak!
14 másodperccel a vége előtt 7-7 az állás.
8-8 az állás.
Még van esélye Andrásfi Tibornak.
Most Andrásfi Tibor talált, de videózzák.
4 másodperc van hátra.
2 másodperc marad hátra.
Andrásfi Tibor a negyedik helyen végzett.
Kós Hubert nem jutott döntőbe 100 méter háton vasárnap a párizsi olimpia medencés úszóversenyein - írja az MTI. A 200 méter hát tavalyi világbajnoka a délelőtti előfutamban saját országos rekordját (53.08 másodperc) megjavítva, 52.78-cal a legjobb idővel várta az esti középdöntőt. Az Egyesült Államokban tanuló és a legendás Bob Bowmannel készülő 22 éves Kós féltávnál ugyan csak hetedikként fordult, és ezúttal elmaradt délelőtti idejétől, 52.98 másodperccel összesítésben a tizedik helyen zárt.
A Fucsovics Márton, Marozsán Fábián kettős kiesett a párizsi olimpia férfi páros tenisztornájának első fordulójában, vasárnap - írja az MTI.
A magyarok a holland Tallon Griekspor, Wesley Koolhof duótól kaptak ki két szettben. Egyesben mindkét magyar játékos búcsúzott a nap folyamán, kettejük közül Fucsovicsnak jutott a kevesebb pihenő, akinek mintegy két órával a Rafael Nadal elleni meccs után volt ismét jelenése. A Suzanne Lenglen Stadion árnyékában meghúzódó 11-es pályán maroknyi magyar és holland - összesen mintegy 150-200 - szurkoló követte figyelemmel a mérkőzést.
Marozsán adogatásaival kezdődött a találkozó, a hollandok brékeltek, majd 2:0-s előnybe kerültek. Fucsovics ugyan hozta saját szerváját, de Koolhof is. A hollandok összeszokottabb páros benyomását keltették, főleg a hálónál mutattak be szép megoldásokat. Bár 5:1 után Fucsovics adogatásánál sikerült ismét szépíteni, ám aztán Koolhof kiszerválta a szettet. Fucsovics az egyes után a derekára és a csuklójára panaszkodott, ez meglátszott a teljesítményén, nem tudott felpörögni.
A folytatásban sem változott a játék képe, a hollandok megint brékkel indítottak és nagy kedvvel, míg a magyarok erősen visszafogottan teniszeztek. Fucsovics egy szép tenyeressel újra hozta az adogatását, aztán Marozsán is a sajátját, de a hollandok tartották előnyüket, majd 5:3-nál egy újabb brékkel lezárták a mérkőzést.
Ábrahám Minna nem jutott döntőbe 200 méter gyorson vasárnap a párizsi olimpia medencés úszóversenyeinek második napján - írja az MTI. A 18 éves magyar versenyző délelőtt 1:57.77 perces idővel megközelítette élete legjobbját (1:57.22), amivel a 13. helyen került az esti középdöntőbe. A második futamban vízbe ugró magyar tehetség az 1-es pályán végül az előfutamban elért idejétől egyetlen századdal elmaradt, így összesítésben a 14. lett. Ábrahám előzetesen azt mondta, élvezni szeretné a lehetőséget, csak magával foglalkozik.
A címvédő és világbajnok francia női kézilabda-válogatott a magyarok után a hollandokat is legyőzte a párizsi olimpia csoportkörében, így veretlenül vezeti a B jelű hatost.
A kétszeres ötkarikás aranyérmes brit teniszező, Andy Murray közel volt ahhoz, hogy vasárnap véget érjen a pályafutása, azonban Dan Evans oldalán öt meccslabdát hárítva végül győzött férfi párosban a párizsi olimpián - írja az MTI.
A 37 éves ex-világelső, aki az ötkarikás játékokon szerepel utoljára, játékostársával simán elvesztette az első játszmát a japán duó ellen, majd a másodikban kétszer is brékhátrányba került, végül rövidítésben sikerült egyenlítenie. A döntő rövidítésben úgy tűnt, az ázsiaiak lezárják Murray pályafutását, mert 9-4-re vezettek, azaz öt meccslabdájuk volt, de Murrayék innen sorozatban hét labdamenetet nyertek, azaz a meccset a sírból visszahozva továbbjutottak.
Murray 2012-ben Londonban és 2016-ban Rio de Janeiróban nyert olimpiai bajnoki címet egyesben, emellett háromszor győzött Grand Slam-tornán, 2013-ban Wimbledonban 77 év után diadalmaskodott hazai férfi indulóként. A 2019 óta kisebb-nagyobb sérülésekkel küzdő Murray 2012-ben Laura Robson partnereként vegyes párosban ezüstérmes lett a nyári játékokon.
Megszerezte első aranyérmét a párizsi olimpián az úszó Léon Marchand, a hazaiak szupersztárja. A 22 éves klasszis 400 méter vegyesen csak saját világcsúcsával versenyzett, végül ebben a harcban nem sokkal, de "alulmaradt" - írja az MTI. Marchand 5.67 másodperces előnnyel diadalmaskodott, ebben a számban senki nem nyert még ekkora különbséggel olimpiát, az eddigi rekordot az amerikai Ryan Lochte tartotta 2012-ből 3.68 másodperccel.
Női 100 méter pillangón kettős amerikai siker született, de meglepetésre a világcsúcstartó Gretchen Walsh lett a második a győztes Torri Huske mögött, mindössze négy századdal lemaradva. Ebben a számban legutóbb az 1988-as szöuli olimpián végeztek az első két helyen egy nemzet sportolói az NDK-s Kristin Otto és Birte Weigang révén. A harmadik helyezett kínai Csang Jü-fej karrierje ötödik olimpiai érmét nyerte, ezzel csúcstartó lett hazájában a női úszók között.
Férfi 100 méter mellen mindenki a sorozatban harmadik sikerére hajtó brit Adam Peaty és a tavaly Fukuokában mindhárom távon világbajnok kínai Csin Haj-jang csatáját várta, ehhez képest a "nevető" harmadik az olasz Nicolo Martinenghi lett. A finálé elképesztően erős volt, valamennyien egy percen belül teljesítették a távot, a győztes mindössze két századdal előzte meg a holtversenyben második Peatyt és az amerikai Nic Finket. Az olimpiák történetében 13. alkalommal hirdettek holtversenyben dobogósokat úszásban, legutóbb 2016-ban Rio de Janeiróban három számban is, köztük 100 méter pillangón, amikor is Cseh László, Michael Phelps és Chad Le Clos együtt állt a dobogó második fokán.
Czifra Bettina Lili a női tornászok egyéni összetett selejtezőjében nagyszerű teljesítménnyel 22. lett, ezzel bejutott a csütörtöki fináléba a párizsi olimpián, melyen Bácskay Csenge ugrásban a 12., Székely Zója pedig felemáskorláton a 34. pozícióban zárt.
A Bercy Arénában zajló verseny női selejtezőjének három magyar érdekeltje a késő esti, utolsó körben mutathatta be gyakorlatait. Közülük összetettben egyedül a mindössze 17 éves Czifra volt érdekelt, aki egészen kiválóan tornázott, felemáskorláton 13,933, gerendán 13,233, talajon 12,600, míg ugrásban 12,966 pontot ért el, ezzel 52,732 ponttal végzett, mellyel biztosan, a 18. helyen jutott a 24-es fináléba, mivel országonként maximum két sportoló indulhat a döntőben, így négy előtte végzett riválisa nem jutott tovább.
Bácskay Csenge ugrásban elsőre 13,900, másodikra pedig 13,633 pontot kapott, így 13,766 ponttal zárt az előkelő 12. helyen. A csütörtökön újabb térdsérülést szenvedett Kovács Zsófia kiválásával lehetőséghez jutott Székely Zója, aki szombaton érkezett meg a francia fővárosba, felemáskorláton 13,433 ponttal 34. lett.
Ezzel eldőlt, hogy mindkét nem összetett döntőjében lesz magyar, mivel Czifrát megelőzően szombaton Mészáros Krisztofer a férfiak selejteztőjéből tudott továbbjutni.