A hat érmet hozó pénteki nap után még az is lehet, hogy szombaton még ezt a szenzációs eredményt is sikerül túlszárnyalnunk. Tartsanak velünk, olvassák hírfolyamunkat és persze szurkoljanak a magyar sportolóknak!
Jó reggelt, vágjunk is mindjárt bele! Már Versailles felé futnak a férfi maratonisták, most éppen 13 kilométernél tartanak.
Hogy szépen be tudják osztani a napjukat, íme a mieink teljes szombati programja!
A magyar csapat hagyományos meglepetés (arany)érmét ezúttal a 18 éves tekvondós, Márton Viviana szállította fantasztikkus versenyzéssel. De ki ő, honnan került a magyar csapatba, és hogy jutott el az olimpiai dobogó tetejére? Párizsban tartózkodó kollégánk, Wiszt Péter remek portréjából minden kiderül!
milyen megegyézés van a Márton ikrek, Viviana és Luana között. Ha ide kattint, megtudhatja!
A horvát vízilabda-válogatott nem éppen Adonisz-testű klasszis bekkje biztos, hogy szed valami speciális karhosszabbító csodaszert:
Már ismét Párizsban szedik a lábukat a futók, élen az etióp Tamirat Tola vezet, de a kenyaiak, a kínaiak és a japánok is a nyomában vannak.
Nem született meglepetés a férfi maratonfutás utolsó 10 kilométerén, ugyanis a már kilométerek óta magányosan vezető etióp Tamirat Tola nyerte meg az aranyérmet, második helyen a belga Bashir Abdi, míg harmadikként a kenyai Benson Kipruto ért célba. Tola 2:06.26 perces ideje új olimpiai rekord ám!
A nap első magyar indulójaként női K-1 500 méter harmadik középfutamában a csapathajóban kétszeres világbajnok Gazsó Alida Dóra az első helyen ért célba, ezzel pedig bejutott a kora délutáni döntőbe!
A női K-1 500 méter negyedik, egyben utolsó középfutamában a kétszeres olimpiai bajnok Csipes Tamara nagyon simán, egy hajóhosszal nyerte a futamát, a végén már ki is engedett egy kicsit. Gazsó Alida Dóra mellett így ő is ott lesz a 13 órakor kezdődő A döntőben.
A férfi kajakosok K-1 1000 méteres távján a címvédő Kopasz Bálint a nagyon nyugodt versenyzéssel nyerte meg az első középfutamot a portugál Fernando Pimenta és a német Thordsen előtt. Készülhetnek a 13.20-kor kezdődő döntőre.
A férfi K-1 1000 méter második középfutamában Varga Ádám nagyon taktikus, picit talán kímélő módban is megnyerte a második előfutamot, és ő is ott lesz Kopasz Bálint mellett a 13.20-kor kezdődő döntőben.
Röviden: Csipes Tamara (a döntőben a 3-as pályán) és Gazsó Alida Dóra (4-esen) 13 órától K-1 500 méteren döntőzik, míg Kopasz Bálint és Varga Ádám K-1 1000 méteren teszi ugyanezt! Hosszabban itt olvashatják a helyszínen lévő kollégánk, Wiszt Péter szakértő tudósítását!
Az első olimpiáján szereplő mindössze 19 éves magyar kenus a 8. helyen végzett a középfutamában, így a délutáni B döntőben térdelhet újra a hajóba.
A női szabadfogású birkózók 76 kilós súlycsoportjában Nagy Bernadett első meccsén technikai tussal (12-2) kikapott az indiai Reetika Reetikától, így számára véget ért az olimpia, hacsak az indiai nem jut be a döntőbe. Ebben az esetben még birkózhat legalább egyszer a vigaszágon.
A női kenu C-1 200 méteres számának második középdöntőjében Takács Kincső óriási hajrával a 4. helyen bejutott a C-1 200 méter A döntőjébe, így valamennyi számban lesz (ill. már volt) magyar döntős!
A szabadfogású 65 kilós birkózók mezőnyében Muszukajeve Iszmail úgy elverte (11-0, technikai tussal) szegény kirgiz Ernazar Akmatalijevet, hogy az könnyek között hagyta el a szőnyeget. Muszukajev, aki nagyon sportszerűen próbálta megvígasztalni, a negyeddöntőben a mexikói Austin Klee Gomez és az azeri Hadzsi Alijev mérkőzésének győztesével találkozik.
A holland válogatott 3-7-ről visszakapaszkodva, az utolsó negyedet 5-1-re megnyerve szerezte meg a bronzérmet. A címvédő amerikai csapat érem nélkül kell, hogy hazatérjen. A holland Sabrina van der Sloot 7 lövésből 6 gólt szerzett, nem utolsó sorban a győztes találatot is ő jegyezte.
A K-4 500-on bronzérmes, K-2 500 méteren pedig ezüstérmes Csipes Tamara és Gazsó Alida Dóra nyitotta a kajak-kenu döntők sorát. Előbbi a 3-as, utóbbi 4-es pályára állt be a piszok erős mezőnyben, ahol ott volt Lisa Carrington, Aimees Fisher és Emma Jörgensen is. Csipes remekül kezdett, 250-300 méterig vezetett, de a táv utolsó harmadán már ő sem tudta tartani az immár nyolcszoros olimpiai bajnok Carrington iramát, így Csipes Tamara ezüstérmes, Gazsó Alida pedig a 6. helyen zárt. Csipes 2 ezüst- és egy bronzéremmel zárja a párizsi olimpiát.
A 65 kilós szabadfogású az első 3 percet ismét kissé unottan végigjátszotta, majd a második 3 percben kicsit meghajtotta az azeri Hadzsi Alijevet, és végül 10-3-ra intézte el, ezzel pedig bejutott az elődöntőbe, ahol majd 18.15 körül lép szőnyegre.
A királyszámban, a K-1 1000 méteren Kopasz Bálint és Varga Ádám várta a rajtot. Fernando Pimenta nagyon eljött a rajttól, Kopasz Bálint 250-nél harmadik volt, Varga Ádám pedig a mezőnyben evezett. Féltávnál Kopasz még mindig 3., Varga viszont már 4. volt. 750 méternél Dostal, Kopasz, Pimenta, Varga volt a sorrend. A végét a cseh kajakos bírta a legjobban, Varga Ádám lett a második, Kopasz Bálint pedig a 3.
A 31 éves cseh kajakos, Josef Dostal a napszemüvegét levéve nézte a táblát, és nem hitte el, hogy meg tudta verni a két magyar klasszist.
A 19 éves szegedi kenus 3. lett a B döntőben, ami bizony nagyon szép egy olyan mezőnyben, ahol mindenki jóval rutinosabb nála. Összesítésben a 11. helyen végzett.
Az ötödik helyért vívott női pólómeccsen, a 3-3-as első negyed után jött egy 5-4-es második, így a félidőben 8-7-re vezetünk.
Három negyed után az olaszok vezetnek 9-8-ra, kifogyott a gól a lányok játékából... De, egy gól nem gól az utolsó negyed előtt, lehet még ebből 5. hely.
Gulyá Michelle 2:10.39 perces idővel 2., míg Guzi Blanka 2:16.93 perces idővel a 9. lett. Előbbi 290, utóbbi 277 pontot gyűjtött.
A magyar női kézilabda-válogatott kétgólos hátrányból állt talpra, és harcolta ki a hosszabbítűst az olaszok ellen az 5-6. helyért vívott meccsen. A rendes játékidő végeredmény 10-10. Jöhetnek az ötméteresek.
Keszthelyi belőtte, Magyari kivédte.
Mi ugyanis ismét belőttük, míg Magyari ismét védett.
Szilágyi és Gurisatti is belőtte, ezzel pedig magyar válogatott 14-12-re megnyerte a meccset, így az ötödik helyen végzett a párizsi olimpián.
Gulyás Michelle és Guzi Blanka döntőbe jutott a párizsi olimpia öttusaversenyén. Bővebben a linkre kattintva olvashat a versenyről.
Böhm Csaba és Szép Balázs is rajthoz áll majd a fináléban. A döntő ideje alatt fog majd birkózó szőnyegre lépni Muszukajev Iszmail is, nála a tét a döntőbe kerülés lesz az iráni ellenfelével szemben, nagyjából 18.25-től.
A címvédő Franciaország csapatát győzték le az északiak meglehetősen simán, 29-21-re.
Az ezüstérmes Ausztrália lett, miután 11-9-re kikaptak a fináléban. A bronzérmet korábban Hollandia válogatottja szerezte meg.
Az FTC birkózójának ellenfele a szabadfogásúak 65 kg-os elődöntőjében az iráni Rahman Amouzad Khalili lesz.
Perceken belül kezdődik a férfi öttusázók döntője a Versailles-i kastély Parkban. A finálé élő közvetítése a linkre kattintva olvasható. A döntőben a világbajnok Bőhm Csabáért és Szép Balázsért szoríthatunk.
A finálét Böhm Csaba lovaglása indította, a magyar versenyző a megszerezhető 300 pontból 286 pontot kapott, miután két akadályt is levert.
A 12. helyről rajtoló szép Balázs 10/10-zel kezdte a lovaglást, így 56.59-es idővel a leggyorsabban is teljesítette a pályát.
A finálé első drámai pillanata még a díjlovaglás alatt megtörtént, ugyanis az egyik éremesélyes, az egyiptomi Mohanad Shaban fennakadt egy akadályon a lovával együtt, így kiszállt a versenyből.
A Ferencváros 2-0-ra nyert a Diósgyőr vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga harmadik fordulójában. A találkozó hőse Mohamed Ali Ben Romdan volt, aki két gólt is szerzett a mérkőzésen. Részletek a linkre kattintva olvashatók.
A lovaglást végül hatan csinálták meg százszázalékosan: az olasz Giorgio Malan, a japán Szato Tajszu, a francia Jean-Baptiste Mourica, a német Fabian Liebig, az egyiptomi Ahmed Elgendy és a magyar Szép Balázs.
A finálé a bónuszvívással folytatódott, amelyben Bőhm Csaba kezdett Joseph Chonggal, azonban a brit versenyző azonnal szerzett egy találatot, így a magyar versenyző nem tudott asszót nyerni a bónuszvívásban.
Szép Balázsnak a hármas győzelmi szériában lévői mexikói Emiliano Hernándezzel kellett vívnia, a félperces összecsapásban három együttes találat született, két másodperccel a vége előtt azonban Hernández bevitt egy találatot, így Szépnek is csak egy asszó jutott a bónuszvívásban.
Muszukajev Iszmail 10-0-ra kikapott az elődöntőjében, így a magyar birkózó vasárnap bronzéremért küzdhet.
A bónuszvívás után Szép Balázs maradt a nyolcadik helyen, Bőhm Csaba pedig továbbra is a 17. helyen áll.
Az öttusa döntő az úszással folytatódott, amelyben Bőhm Csaba remekelt. A 200 méteres futamot a brit Joseph Chong nyerte 1.57.52-es idővel, a második helyen viszont a magyar öttusázó végzett 1.58.94-gyel, így Chong 315 pontot, míg Böhm 313 pontot kapott összetettben.
A második futamban jött Szép Balázs, azonban a magyar versenyző 2:05.83-as idővel az utolsó helyen végzett a futamában, amelyet az olasz Matteo Cicinelli nyert meg 1:59.06-os eredménnyel.
Az úszást követően Szép Balázs a 9 helyen állt 814 ponttal, és 26 pontra volt a dobogótól. Bőhm Csabának 789 pontja volt, a 17. helyről várhatta az utolsó számot, a dobogótól pedig 68 pontra volt.
Az utolsó versenyszám a 3600 méteres lézerfutás volt. Szép Balázs 43 másodperc hátrányból, Bőhm Csaba pedig 1 perc 8 másodperces hátrányból indul.
Az első 600 méter után Szép Balázs lecsúszott a 11. helyre, Bőhm pedig a mezőny végén volt. A következő körben Szép javított egy helyet, Bőhm viszont maradt az utolsó helyen. A harmadik körben eldőlt, hogy az egyiptomi Ahmed Elgendy verhetetlen, Szép Balázs feljött a 9. pozícióba, míg Bőhm Csaba is javított egy helyezést. A negyedik körben Szép ismét a 10. helyre került, Bőhm viszont a 15. helyre jött fel. Az utolsó körben aztán parádézó Elgendy már mosolyogva teljesítette a távot és megnyerte az olimpiai címet, mögötte a japán Tajszu Szato futott be a második helyre, a bronzérmet pedig az olasz Giorgio Malan szerezte meg.
Szép Balázs végül a 10. helyen végzett, Bőhm Csaba pedig feljött egészen a 13. pozícióba.
A Német Olimpiai Sportszövetség három német sportoló betegségéről számolt be, miután úsztak a Szajnában, de a szervezet nem nevesítette az érintetteket. További részletek a linkre kattintva olvashatók.
Az olasz férfi vízilabda-válogatott végzett a hetedik helyen a párizsi olimpián. A negyeddöntőben a magyarokkal szemben alulmaradt olaszok a szombati helyosztón négy góllal verték az ausztrál együttest.
Elképzelhető, hogy utoljára ugrott medencébe Vályi Vanda, a magyar női vízilabda-válogatott játékosa, aki szombaton az ötödik helyen végzett a csapattal a párizsi olimpián.
Ez a második olimpiám, örök életemben emlékezni fogok erre, ez most egy húszéves pályafutás lezárása. Húsz éve mentem le először edzésre, örülök és nagyon szerencsésnek érzem magam, hogy ez így végződött.
Nagyon élveztem a csapattal együtt lenni az olimpián, nem számít, hogy nem lett érem, büszke vagyok a társaimra." - értékelte az M4 Sportnak Vályi az olaszok ellen ötöspárbajban megnyert helyosztót.
A kínai Vang Liu-ji és Vang Csien-ji nyerte meg szombaton a szinkronúszók páros versenyét a párizsi olimpián.
A győztes duóból mindketten tagjai voltak a szerdai csapatversenyben aranyéremes együttesnek is.
A második helyen a brit, a harmadikon a holland kettős zárt.