Az S5-ös sérültségi kategóriában versenyző Guo Jincseng a párizsi paralimpia legnagyobb sztárja. A 23 éves sportoló már öt érmet nyert a francia fővárosban és két világcsúcsot is megdöntött.

Guo Jincseng abban a kategóriában úszik, ahol az indulók jellemzően végtaghiányosak. Guo Jincseng abba a csoportba tartozik, ahol az úszóknak nincs karjuk, tehát csak lábbal tudják magukat előre hajtani. Úgy viszont egészen elképesztő sebességet tudnak elérni.

Guo Párizsban már három arany- és két ezüstérmet nyert, különleges technikájával pedig a paralimpia egyik legnagyobb sztárja lett. 2012-ben, azaz 11 évesen kezdett úszni, és mondhatjuk, hogy egész jól megy neki. Pénteken már a második világcsúcsát úszta: az 50 méteres pillangóúszás távját 30.28 másodperc alatt teljesítette.