Ezüstérem
0
Bronzérem
1
A Juventus és a Genoa mellett a Sampdoria a harmadik hibátlan csapat az olasz labdarúgó-bajnokságban három forduló után, miután a genovaiak majdnem egy félidőt tíz emberrel játszva is nyerni tudtak Bergamóban. A címvédő Inter sokáig nem tudott mit kezdeni a Parmával, aztán Samuel Eto'o egy szenzációs lövéssel megtörte az újoncot, amely végül kétgólos vereséggel távozott a San Siróból. A nap legnagyobb teljesítménye Antonio Di Natale nevéhez fűződik, az Udinese ugyanis a válogatott támadó triplájával fordított a Catania ellen.

Az Inter a legutóbbi fordulóban, a Milan ellen bemutatott pazar támadójátékot nem tudta megismételni a Parma ellen, mert bár voltak próbálkozások, de az első gól sokáig ne akart megszületni.

Az első félidőben a vendégek kapusa, Mirante tett sokat azért, hogy maradjon a 0-0, előbb Sneijder lapos lövésére, majd Milito fejésre ért oda, Eto'o emelését viszont ő is csak szemmel követte, igaz, nem is kellett közbeavatkoznia, mivel a kameruni nem célzott elég pontosan.

A második félidő elején a csereként beállt Balotelli rontott ziccerben, és egészen a 71. percig nem tudta megtörni az Inter az újoncot, akkor viszont Eto'o villant: ballal átvette a labdát, aztán 17 méterről gyönyörűen csavart a bal felsőbe. A vendégek nem tudtak újítani, pedig Guidolin edző két csatárt is behozott, a végén pedig Milito mindent eldöntött, Balotelli beadása után jobb külsővel passzolt a bal sarokba.

Eto'o nagy gólja:

Az Inter két győzelemmel és egy döntetlennel a harmadik helyen áll, meglepetésre a Juventus mellett a Sampdoria is hibátlan három kör után, miután a második félidőt szinte végig emberhátrányban játszva is nyert Bergamóban. A Samp gólját - nem meglepő módon - Cassano előkészítése után Mannini szerezte, így Del Neri jelenlegi csapatával legyőzte tavalyi együttesét, amely pont és rúgott gól nélkül áll.

A Roma kispadján nehezen kicsikart győzelemmel debütált Claudio Ranieri, a fővárosiak egygólos hátrányból fordítottak Mexes és Riise góljaival Sienában. A Loki BL-csoportriválisa, a Fiorentina a Cagliarit gyűrte le, a Palermo-Bari déli rangadó pedig egy felhőszakadás miatt húsz perces késéssel keződött, a szicíliaiak a 91. percben mentettek pontot a horvát Budan révén.

Ugyan az első játékrész végén a Napoli szerzett vezetést, végül a Genoa 4-1-re megnyerte a három kiállítással tarkított zárómérkőzést, s a Juventushoz és a Sampdoriához hasonlóan 3 forduló után is hibátlan maradt.

Siena - AS Roma 1-2 (1-0)
Maccarone (26.), illetve Mexes (73.), Riise (89.)

Udinese - Catania 4-2 (1-2)
Floro Flores (29.), Di Natale (55., 69., 79., a harmadikat 11-esből), illetve Morimoto (11.), Mascara (34.)

Genoa - Napoli 4-1 (1-1)
Floccari (45., büntetőből), Mesto (55.), Crespo (75.), Kharja (88., büntetőből), illetve Hamsík (42.)
piros lap: Criscito (28.), illetve Campagnaro (45.), Aronica (88.)