Ezüstérem
0
Bronzérem
1
A Juventus szenvedve gyűjtötte be a három pontot szerda este, ám még nem ünnepelheti a bajnoki címét, mert a Lazio is nyer. A maradék öt fordulóban azonban elég egyetlen Juve-pont vagy egyetlen Lazio-hiba a sorban negyedik torinói scudettóhoz.

Nem biztosította be a bajnoki címet a Juventus szerda este, sőt a győzelemért is meg kellett szenvednie. A Fiorentina Gonzalo Rodríguez büntetőjével vezetést szerzett Torinóban, ám a Juve még az első félidőben fordított.

Fordulás után szintén Gonzalo Rodríguez állhatott a mészpont mögé, ám ezúttal a kaput sem találta el. Az eset úgyszólván megbosszulta magát, három percre rá ugyanis Carlos Tévez bevágta a második gólját (3-1). A góllövőlista vezetője fontos gólt lőtt, elvégre Ilicic szabadrúgásból még szépíteni tudott a 90. percben. A négyperces ráadás azonban már nem hozott újabb Fiorentina-gólt.

A Lazio az első negyedóra végére elintézte a Parmát, a másik római csapat, a Roma is győzött ezúttal, így továbbra is ők állnak a második, harmadik helyen. A BL-indulásra még szintén eséllyel pályázó Napoli csütörtökön játszik majd az Empolival.

A Milan már megint nem nyert, sőt, 3-1-re kikapott otthon, a Cagliaritól négy perc alatt két játékost is kiállítottak, a Sampdoria emberhátrányban is pontot szerzett.

Serie A, 33. forduló:
Juventus-Fiorentina 3-2
gól: Llorente (36.), Tévez (45., 70.), ill. Rodríguez (33., 11-es), Ilicic (92.)

Lazio-Parma 4-0
gól: Parolo (10.), Klose (13.), Candreva (16.), Keita (81.)

Sassuolo-Roma 0-3
gól: Doumbia (6.), Florenzi (27.), Pjanic (74.)

Milan-Genoa 1-3
gól: Mexes (66.), ill. Bertolacci (37.), Costa (49.), Iago Falqué (90., 11-es)
piros: Ménez (72., Milan)

Cesena-Atalanta 2-2
gól: Brienza (56., 11-es), Carbonero (70.), ill. Pinilla (50., 82.)