12:20ÖkölvívásHarrison Garside-Richard Kovacs
NyílNyíl

Icardi mesterhármasával az Inter nyerte a milánói derbit

Icardi
Inter Milan's forward Mauro Emanuel Icardi celebrates after scoring during the Italian Serie A football match Inter Milan Vs AC Milan on October 15, 2017 at the 'San Siro Stadium' in Milan. / AFP PHOTO / MARCO BERTORELLO
Az Inter Mauricio Icardi mesterhármasával 3-2-re győzött a Milan ellen az olasz bajnokság nyolcadik fordulójában.

A meccs előtt még veretlen Inter a 28. percben szerezte meg a vezetést Icardi góljával, az argentin csatárnak ez volt az első labdaérintése a tizenhatoson belül.

A szünetben 1-0 volt az eredmény, de Luciano Spalletti csapatának intő jel lehetett, hogy

a tavaszi derbin is 2-0-ra ment az Inter félidőben, a vége mégis 2-2 lett.

A Milan megnyomta a második félidő elejét, volt helyzete André Silvának és a csereként beállt Patrick Cutronénak is, végül Susónak sikerült kiegyenlítenie a 56. percben.

Néhány perccel később Ivan Perisic húzott el a bal oldalon,

a középre adását pedig Icardi lőtte be a levegőből, 2-1.

A Milan még nem lőtt gólt a meccsek utolsó negyedórájában, most viszont igen: a 81. percben Giacomo Bonaventura egyenlített.

Hogy nem lett sorozatban harmadszor is 2-2, arról Ricardo Rodriguez gondoskodott: a buta szabálytalansága miatt megítélt Inter-tizenegyest Icardi rúgta be.

Mesterhármas.

Diego Milito óta (2012) ő az első játékos, aki három gólt rúgott a milánói derbin.

Nyolc forduló után az Inter továbbra is veretlen, és jelenleg a Napoli mögött második a tabellán. A Milan zsinórban harmadik meccsét veszítette el, és csak a tizedik.