12:20ÖkölvívásHarrison Garside-Richard Kovacs
NyílNyíl

A Roma befűzte az oktatófilmet a Chelsea-nek

Roma
ROME, ITALY - OCTOBER 31: Stephan El Shaarawy (92) of AS Roma celebrates with his teammates after scoring during the UEFA Champions League group C match between AS Roma and Chelsea FC at Stadio Olimpico on October 31, 2017 in Rome, Italy. Claudio Pasquazi / Anadolu Agency
Az AS Roma hazai pályán 3–0-ra győzött a Chelsea ellen a Bajnokok Ligája negyedik fordulójában, ezzel átvette a vezetést a C-csoportban.

A hétfői sajtótájékoztatón Conte azt mondta, hogy Kanté már a csapattal edz, de csak a meccs előtt fogják eldönteni, hogy játszik-e. „Én is voltam futballista, tudom, hogy ilyenkor a játékos véleménye számít." A Chelsea gépezete fogcsikorgatva, de működik, a legutóbbi három meccsét megnyerte, Kantét viszont ígyis messiásként várták vissza.

A francia középpályás nélkül öt meccsen nyolc gólt kapott a csapat.

Kanté nagyon hiányzik a Chelsea középpályájáról Forrás: AFP/Lindsey Parnaby

Kanté játékát végül nem kockáztatták meg, helyette Bakayoko került be a kezdőbe.

A túloldalt Di Francesco már a meccs előtt leszögezte, hogy

A londoni meccsen kétgólos hátrányban is bátran focizott a Roma, amely akkor Dzeko duplájával fordítani tudott (a vége 3–3 lett). A bosnyák csatár ezúttal is ott volt a kezdőben, csakúgy mint a hétvégén bombagólt szerző El Shaarawy, aki most sem lőtt sokkal kisebbet: Dzeko lefejelt labdáját futtából vágta be a jobb felsőbe

a 37. másodpercben.

Ez volt a Roma történetének leggyorsabb gólja a BL-ben.

A hazaiak a gól után is négy-öt emberrel fennmaradtak az ellenfél tizenhatosánál, hogy megzavarják a labdakihozatalt, de ezzel óriási területet hagytak maguk mögött. Főleg Hazard lubickolt,

a Chelsea gyakorlatilag csak a belga egyéni megoldásaiból tudott veszélyeztetni.

Hazard hatszor cselezett az első félidőben Forrás: whoscored.com

A Roma most kevesebbszer jutott el a kapuig, de ha már ott járt, akkor gólt is rúgott. Rüdigerben valószínűleg még erősen dolgozott a római vér (a német hátvéd két évet húzott le az olasz csapatnál), amikor a 36. percben elengedte Nainggolan labdáját. Az eredmény:

El Shaarawy-dupla.

A második félidő elején Conte a Cahill–Willian cserével megpróbálta felrázni a csapat támadójátékát, de egy erőtlen Morata lövésen kívül másra nem futotta. A játékosok nem voltak ott fejben.

Úgy általában Fábregas az egyik leglabdabiztosabb ember, a harmadik római gól előtt mégis ő hibázott nagyot.

És rögtön utána jöhetett volna a negyedik is: egy kontránál hárman figyeltek Dzekóra, a túloldalt érkező Perottira viszont senki, de az argentin tiszta ziccerben fölé lőtt.

Conte finoman utalt arra, hogy 18 nap alatt már a hatodik meccsüket játsszák, de ez nem lehet kifogás, nem ők az egyetlen ilyen csapat. A második félidőre viszont totál elfogytak, csak három lövésük volt, szemben az elsővel, amikor kilenc.

A Chelsea nagy szerencséje, hogy a másik meccsen az Atlético Madrid 1–1-es döntetlent játszott a Qarabaggal, így még mindig négy pont az előnye a spanyolok előtt.