12:20ÖkölvívásHarrison Garside-Richard Kovacs
NyílNyíl

Kioltotta egymást a Juve és az Inter, iksz a rangadón

Higuain
Juventus' Argentinian forward Gonzalo Higuain reacts during the Italian Serie A football match between Juventus and Inter Milan at The 'Allianz Stadium' in Turin on December 9, 2017. / AFP PHOTO / MARCO BERTORELLO
A Juventus hazai pályán csak 0–0-s döntetlent játszott az Interrel az olasz bajnokság 16. fordulójában, így maradt a kétpontos különbség a csapatok között.

Évek óta mondják az Internél, hogy csak egy jó edző hiányzik tőlük, és úgy tűnik tényleg így van. Spalletti tudott mit kezdeni az amúgy erős játékoskerettel, és ennek eredményeképp 15 forduló után vezették is a tabellát, veretlenül.

Icardi az Inter nyerőembere Forrás: NurPhoto/Massimiliano Ferraro/NurPhoto/Massimiliano Ferraro

A játékuk viszont statikus, megáll ott, hogy a két szélső Icardira ívelgeti a labdákat. De ezt legalább jól csinálják:

Perisicnek hét, Candrevának hat gólpassza van, az argentin csatár pedig már 16 gólt lőtt a bajnokságban.

A Juventusnak viszont megvannak az emberei ez ellen a játék ellen, így mondhatni a rangadón a két csapat kioltotta egymást.

A legszemléltetőbb statisztika, hogy Higuain ötször, Icardi hatszor ért labdához az első félidőben.

Helyzet így nem is nagyon volt, egyedül Mandzukic előtt adódott lehetőség, de előtte háromszor is, ráadásul óriásiak: egyszer Handanovicnak kellett védenie, egyszer a védő tisztázott a gólvonalról, egyszer a kapufáról pattant ki a fejese.

Higuain és Icardi lövései az első félidőben. Igen, ez mind az. Forrás: whoscored.com

A második félidőben elkezdett focizni a Juventus, volt helyzete Mandzukicnak és Cuadradónak is, gólt azonban nem tudtak lőni. Az Inter „idegenben jó az iksz" (pláne a Juve ellen) alapon nem vállalt semmilyen kockázatot, Brozovic lövését leszámítva Szczesny kapuját nem is igen látták.

Allegri az utolsó negyedórára beküldte Dybalát, de ő sem tudott semmi olyat hozzátenni, ami itt ma segíthetett volna. Maradt a 0–0, és így maradt a kétpontos különbség is a csapatok között. 16 forduló után a Juventus a harmadik, az Inter veretlenül vezeti a bajnokságot (igaz, a második Napoli egy meccsel kevesebbet játszott).