Újabb blama, most az újonc leckéztette meg az Arsenalt

Horizontal
Arsenal's English striker Eddie Nketiah (2nd L) reacts to a missed chance during the English Premier League football match between Brighton and Hove Albion and Arsenal at the American Express Community Stadium in Brighton, southern England on March 4, 2018. / AFP PHOTO / Glyn KIRK / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. /
Az Arsenal 2-1-es vereséget szenvedett a Brighton & Hove Albion vendégeként a Premier League 29. fordulójának vasárnapi mérkőzésén. Az újabb vereséggel az Arsenal gyakorlatilag lemondhat a Bajnokok Ligája-szereplésről, azt már csak az Európa-liga megnyerésével érhetné el.

Az Arsenal sorozatban elszenvedett három vereséggel (1-2 az Östersunds és kétszer 0-3 a Manchester City ellen) érkezett az újonc otthonába, ahol a szezonban csak három nagy csapat, a City, a Liverpool és a Chelsea tudott nyerni. Az Arsenal pedig nem, ami főleg a reménytelen játékot mutató első félidőnek volt köszönhető. A Brighton bezzeg remekelt: a 7. percben Lewis Dunk, a 26.-ban pedig Glenn Murray vette be Petr Cech kapuját - a remek cseh kapus a második gólban igencsak benne volt.

A londoniak csak a játékrész hajrájában mutattak valami életjelet, a 43. percben Granit Xhaka adott szép gólpasszt, Pierre-Emerick Aubameyangnak.

A második játékrész legemélkezetesebb momentuma az volt, amikor az első félidőben már besárguló Sead Kolasinac brutálisan lekönyökölte Ezequiel Schelottót - nem kapott érte sárga lapot sem.

A hazaiak kapujában Matt Ryan bemutatott néhány védést, köztük egy igen komoly bravúrt is, a Brighton rúgott meg nem adott les gólt, az Arsenal pedig szenvedett és sorozatban harmadszor is kikapott a dél-angliai üdülővárosban - az előző kettő vereség 1982 tavaszán és őszére datálható.