Sziporkázott a Manchester United Solskjaer első meccsén

fbl Horizontal
Manchester United's English midfielder Jesse Lingard (C) celebrates with teammates after scoring their fourth goal from the penalty spot during the English Premier League football match between between Cardiff City and Manchester United at Cardiff City Stadium in Cardiff, south Wales on December 22, 2018. (Photo by Geoff CADDICK / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
Magabiztos, 5-1-es győzelmet aratott a Manchester United a Cardiff City otthonában a Premier League 18. fordulójában, így a csapat új menedzsere, Ole Gunnar Solskjaer győzelemmel mutatkozott be.

A kedden kirúgott José Mourinho helyére szerdán szerződtetett Ole Gunnar Solskjaer éppen a korábban általa (is) irányított Cardiff City otthonában mutatkozhatott be a Manchester United kispadján. A portugál menedzser távozása fölött érzett általános eufória már a 2. percben gól képében öltött testet, amikor Marcus Rashford szabadrúgásból tekert a bal alsóba. Az első félóra végén Ander Herrera is meglőtte ritka góljainak (a második találat volt csak a szezonban a spanyol középpályásnak) egyikét, miután pazar labdát kapott a Mourinho alatt látványosan szenvedő Paul Pogbától.

Cserék

A 38. percben Camarasa egy vitatható - de megadható - tizenegyesből szépített, viszont még mielőtt vérszemet kaphattak volna a walesiek, Anthony Martial egy mintaszerű támadás végén kilőtte a hosszú alsó sarkot. Ez volt a Premier League idei kiírásának 500. gólja, a francia támadó pedig ezzel a találattal ünnepelte 100. PL-fellépését.

A második félidőben sem vett vissza a MU, és a Cardiff ugyan küzdött becsülettela mégis a vendégek előnye nőtt, miután Jesse Lingard előbb gólra váltotta az általa kiharcolt büntetőt, majd a rendes játékidő utolsó percében – Pogba újabb tanári passza után – akcióból is eredményes volt.

A manchesteriek szemmel láthatóan felszabadultan játszottak, a korábbiaknál sokkal többet futottak, és akár még nagyobb különbséggel is nyerhettek volna, igaz az öt gól is ritka vendég volt az elmúlt években az Old Trafford környékén: a MU utoljára Sir Alex Ferguson utolsó mérkőzésén, egy West Bromwich elleni 5-5 alkalmával lőtt ennyit 2013 májusában.