Az öt kapufáig jutó Brighton a 100. percben bukott a Manchester United ellen - videó

Horizontal, Brighton, Manchester United, Marcus Rashford, Brighton
Manchester United's English striker Marcus Rashford (C) celebrates after he scores his team's second goal during the English Premier League football match between Brighton and Hove Albion and Manchester United at the American Express Community Stadium in Brighton, southern England on September 26, 2020. (Photo by Glyn KIRK / POOL / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 3. fordulójának szombat délutáni összecsapásán a Manchester United 3-2-re nyert a Brighton vendégeként. A hazai csapat ötször találta el a kapufát a meccsen, a győztes gólt a 100. percben szerezte Ole Gunnar Solskjaer csapata.

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, a labdabirtoklás például 50-50 százalék volt mindkét oldalon, de a kaput eltaláló lövésekben sem volt különbség (2-2). Igaz,

a kapufa nem számít kaput eltaláló lövésnek, abból pedig három is volt a Brightonnak, amely a 40. percben Neal Maupay büntetőjével teljesen megérdemelten szerzett vezetést.

Három perccel később azonban

Lewis Dunk öngóljának köszönhetően egyenlített a Manchester United.

A második játékrészt jól kezdte a Manchester United, ám az 52. percben a videobíró segítségével elvették Marcus Rashford találatát les miatt. Három perccel később viszont már érvényes gólt szerzett az angol válogatott támadó.

Rashford fantasztikus egyéni alakítás végén talált be.

A Brighton folytatta a kapufák sorát,

a 76. percben Leandro Trossard révén már ötödik alkalommal találta el a meccsen a hazai csapat a lécet. objektum

Sokáig úgy tűnt, hogy a hátralévő időben sincs a szerencse, a hazai csapattal, de

a 95. percben így is összejött az egyenlítés:

Dzsahanbahs bal oldali beadása után Solly March közelről a kapuba sodorta a labdát.

Ám itt még nem volt vége az izgalmaknak, ugyanis Maguire fejese után Maupay kezéhez ért a labda a 97. percben, a videobírózás után megítélt

büntető pedig Bruno Fernandes váltotta gólra a 100. percben. objektum

Így ha nem is könnyen, de Manchester United javítani tudott a Crystal Palace elleni hazai vereséget (1-3) követően.

Premier League, 3. forduló
Brighton-Manchester United 2-3 (1-1)
Gólszerzők: Maupay (40. - 11-esből), March (90+5.), ill. Dunk (43. - öngól), Rashford (55.), B. Fernandes (90+10. - 11-esből)