Gulácsiék hazai pályán kaptak ki a Bayern Münchentől

RB Leipzig - Bayern Munich Sports soccer --- Bundesliga Horizontal
03 April 2021, Saxony, Leipzig: Football: Bundesliga, RB Leipzig - Bayern Munich, Matchday 27 at Red Bull Arena. Leipzig's goalkeeper Peter Gulacsi cannot keep out Munich's Goretzka's (not pictured) goal to make it 0:1. IMPORTANT NOTE: In accordance with the regulations of the DFL Deutsche Fußball Liga and the DFB Deutscher Fußball-Bund, it is prohibited to use or have used photographs taken in the stadium and/or of the match in the form of sequence pictures and/or video-like photo series. Photo: Alexander Hassenstein/Getty POOL/dpa (Photo by ALEXANDER HASSENSTEIN / Getty Pool / dpa Picture-Alliance via AFP)
A címvédő és listavezető Bayern München a második helyen álló, három magyar válogatott futballistát is foglalkoztató RB Leipzighez látogatott a német labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának csúcsrangadóján szombaton és 1-0-ra nyerni tudott.

A bajorok négy ponttal előzték meg Gulácsi Péter, Willi Orbán és Szoboszlai Dominik csapatát. A lipcseiek történetük során egyetlen alkalommal tudták legyőzni müncheni riválisukat: 2018 márciusában 2-1-re nyertek otthon Gulácsiék. Azóta hatszor találkoztak egymással, két Bayern-győzelem mellett négy - köztük a legutóbbi három - összecsapás döntetlennel zárult.

A Leipzignél a télen igazolt Szoboszlai továbbra sem mutatkozhatott még be, míg a Bayernnél a 2020-ban világ legjobb játékosának választott Robert Lewandowski nem léphetett pályára sérülés miatt.

A Bayern végül a Neuer - Pavard, Süle, Alaba, Lucas - Kimmich, Goretzka, Sané - Müller, Coman, Choupo-Moting összeállításban kezdett, míg a túloldalon a Gulácsi - Mukiele, Orbán, Upamecano, Klostermann - Sabitzer, Haidara, Adams - Olmo, Nkunku, Forsberg összeállításban kezdett.

A meccs különös közjátékkal indult, ugyanis szakadt volt a Bayern kapujának oldalán a háló. Először Manuel Neuer a törülközőjével próbálta orvosolni a problémát, majd jött a hivatalosabb megoldás egy pár gyorskötöző és egy pályamunkás segítségével.

Manuel Neuer próbálkozott, de végül nem maradhatott így a kapu Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Alexander Hassenstein

Az első percekben a Lipcse volt aktívabb, de nagy helyzet nem alakult ki. A 10. perc Mukiele szorult ápolásra, de tudta folytatni a meccset.

A 38. percben megszerezte a vezetést a Bayern, Kimmich ívelése után Thomas Müller készítette le a labdát Goretzkának, aki védhetetlenül lőtt Gulácsi kapujába.

Gulácsinak nem volt sok esélye Goretzka lövésénél Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Alexander Hassenstein

Az első félidő végén még Sané lövését ütötte ki a bal alsó elől Gulácsi, majd Choupa-Moting fejesét is fogta.

Félidőben cserélt a Lipcse, Forsberg helyére jött be Justin Kluivert.

A 48. percben alakult ki az addigi legnagyobb lipcsei helyzet, de Nkunku nem találta el Neuer kapuját. Egy perccel később Sabitzer is lövéshez jutott, de ő is kapu mellé helyezett, ahogy újabb két perccel később Olmo is kapu mellé lőtt a tizenhatoson belülről, a következő percben pedig az oldalhálóba lőtt a spanyol.

Az 59. percben Sabitzer eresztett meg egy szokásos távoli bombát, de Neuer kipiszkálta a labdát a léc alól.

Gulácsinak a 77. percben, hosszú idő után kellett védenie, amikor Thomas Müller lövését ütötte ki.

A Bayern okosan megtartotta az előnyét az utolsó percekben és hét pontra növelte az előnyét a tabellán.