Ezüstérem
0
Bronzérem
1
A labdarúgó NB I második fordulójában a Paks idegenben 6-1-re legyőzte a Puskás Akadémiát. Az első félidőben már 3-0-ra vezetett a vendégcsapat, amely a 42. perctől emberelőnyben futballozhatott. A Puskás Akadémia a második félidő elején ugyan szépített, de az újabb gólokat szerző Paks kiütötte ellenfelét, amely végül kettős emberhátrányban fejezte be a meccset.

A Puskás Akadémia csalódást keltő, kettős vereséggel búcsúzott a lett FK Rigas FS ellen az Európa-konferencialigától, de a bajnokságot győzelemmel kezdte az előző idény ezüstérmese, az első fordulóban idegenben győzte le az Újpestet.

Az előző szezonban az NB I-ben legtöbb gólt szerző Paks egy fordulatos mérkőzésen, 3-2-re kapott ki a Mezőkövesdtől hazai pályán az új évad nyitómeccsén, így Bognár György együttese mindenképpen szerette volna megszerezni első bajnoki győzelmét. Érdekessség, hogy az együttes két kulcsembere, Hahn János és Böde Dániel ezúttal is a kispadon kapott helyet.

Az első komolyabb gólszerzési lehetőség a Puskás előtt adódott, a 11. percben Nagy Zsolt beadását Kiss Tamás estében a felsőlécre bombázta.

A túloldalon a Paks is kialakított egy helyzetet, amelyből ráadásul gól is lett a 15. percben. Egy gyors kontra után Bognár lövése megpattant egy hazai védőn, a labda Sajbán elé került, aki kapásból a hosszúba lőtt 8 méterről.

Az akció során volt egy kezezésgyanús eset, de a videobírós visszajátszás alapján a játékvezető nem látott szabálytalanságot.

A 22. percben Sajbán újra betalálhatott volna, de megpattanó lövését nagy bravúrral védte Tóth Balázs.

A 37. percben egy szabadrúgás után a továbbcsúsztatott labdát Sajbán tette be balról középre, ahol az érkező Bognár okosan pöckölt a bal alsó sarokba. Tetszetős játék után már 2-0-ra vezetett a Paks.

Ha nem lett volna elég a két bekapott gól, még emberhátrányba is került a Puskás Akadémia. Nagy Zsolt reklamálásért a második sárga lapját is megkapta a 42. percben, így 10 emberrel kellett harcolnia az egyenlítésért Hornyák Zsolt csapatának.

Hamar kihasználta az emberelőnyt a Paks, Bognár remekül ugratta ki Ádám Martint, aki közelről okosan helyezett a jobb alsó sarokba. Úgy tűnt, egy félidő alatt eldőlt minden lényegi kérdés.

Jól kezdte a második félidőt a Puskás Akadémia, az 55. percben szépíteni tudott. A találatot két csere hozta össze: Van Nieff remek szabadrúgását fejelte a kapuba Plsek.

Mindkét edző újabb cserékkel frissítette fel a csapatát, az egyik gólt is szerzett. Kulcsár beívelése után a remekül játszó Bognár szépen fejelte oda a labdát Nagy Richárdnak, aki első megmozdulásából beforgatta védőjét, majd az ötös sarkáról a kapuba lőtt. Megint 3 góllal vezetett a Paks.

A meccsen addig egy gólt szerző és két gólpasszt kiosztó Bognár István 30 méterről vette célba a kaput, lövése kevéssel ment mellé a 63. percben.

Nem kellett sokat várni az újabb paksi gólra, a 67. percben Sajbán megint betalált. Bognár tette ki a labdát Nagynak, akinek a beadását 3 méterről passzolta a kapuba Sajbán.

A 69. percben már 6-1 állt az eredményjelzőn, Bognár is megszerezte a második gólját, egy 11-est váltott magabiztosan gólra.

A 86. percben kettős emberhátrányba került a Puskás Akadémia, Nunest azonnali pirossal állította ki Antal Péter játékvezető.

A folytatásban újabb gól már nem esett, a Paks remekül futballozott és kiütötte a Puskás Akadémiát, így Bognár György csapata megszerezte első győzelmét a bajnoki szezonban. A hazai együttes nagyon gyenge teljesítményt nyújtott, amelyre az emberhátrány sem lehetett mentség.