11:15VívásLiza Pusztai-Michela Battiston
12:20ÖkölvívásHarrison Garside-Richard Kovacs
20:05VízilabdaMagyarország-Kanada
21:00KézilabdaArgentína-Magyarország
NyílNyíl

Rengeteg gól az Újpest-Pakson

Budapest, 2021. május 3. Az újpesti Lirim Kastrati örül, miután gólt szerzett a labdarúgó MOL Magyar Kupa döntőjében, a MOL Fehérvár FC - Újpest FC mérkőzésen a budapesti Puskás Arénában 2021. május 3-án. MTI/Illyés Tibor
A labdarúgó NB I 16. fordulójában az Újpest hazai pályán 4-3-ra győzött a Paks ellen.

Az Újpest az NB I eddigi leggólerősebb csapatát, a Paksot fogadta a Szusza Ferenc Stadionban. A két klubot a meccs előtt csak négy pont választotta el egymástól a tabellán, mindkét együttes számára fontos lett volna a győzelem, mert egyaránt vereséget szenvedtek az előző fordulóban, ráadásul a mérkőzést megelőzően az Újpest kieső helyen állt.

Gyorsan vezetést szerzett a Paks, a góllövőlistát vezető Ádám Martin a 4. percben büntetőből volt eredményes, miután Diaby éppen vele szemben szabálytalankodott.

Nem kellett sokat várni az újpesti egyenlítésre, egy szép kiugratás után Beridze nagyszerűen vette át a labdát és Rácz Gergő lábai között a kapuba lőtt. Alig telt el egy perc, máris fordított az Újpest. Csongvai lőtt a 16-os előteréből, a Paks kapusa csak beleérni tudott a labdába, amely a bal alsó sarokban kötött ki. Pillanatok alatt 2-1-re vezetett a hazai csapat, rendkívül jó iramú és gólgazdag volt az első 10 perc.

A második hazai találat után kissé visszább esett a meccs tempója, többnyire az Újpest tartotta a labdát és uralta a játékot.

A félidő hajrájában újra betalált Michael Oenning csapata. A rosszul helyezkedő Szélpál hibáját kihasználta Beridze, aki okosan emelte át a kifutó kapust Croizet nagyszerű kiugratása után.

Érdekesség, hogy a gólt majdnem 5 percig elemezték a videobíró segítségével, mire az a döntés született, hogy érvényes a találat. A szünetben 3-1-re vezetett az Újpest, Beridze egy helyzetet még kihagyott az utolsó percben.

A második játékrészt is azonnal góllal kezdték a lila-fehérek, szép összjáték után Croizet bombázott 12 méterről a paksi kapuba, szinte reménytelen helyzetbe hozva Bognár György csapatát. A vendégek védelme az egész meccsen nem állt a helyzet magaslatán, a hazaiak könnyedén alakítottak ki lehetőségeket.

Egy ideig komoly gólveszély nélkül támadott a Paks, majd a 60. percben a csereként beálló Böde Dániel erőteljes fejesével szépített.

Négy perccel később Bognár István lőtt, de Banai szépen védett a rövid saroknál.

A 69. percben a meccsen már kétgólos Beridze veszélyeztetett egy kontra végén, de szép cselek után a kapu fölé vágta a labdát. A grúz csatár Croizet önzetlen passza után újabb gólt lőhetett volna, de ezt a helyzetet is elszórakozta az UTE.

A sok kihagyott lehetőség megbosszulta önmagát, a Paks Papp okos perdítésével újra gólt lőtt és 4-3-ra feljött.

A 85. percben Bjelos kis híján meglepte a kinn álló Ráczot, de lövése elzúgott a kapu bal oldala mellett.

A 87. percben majdnem kiegyenlített a Paks, de Ádám Martin és Böde sem tudta begyötörni a labdát, Banai kétszer is nagyot védett. Nagy erőkkel támadott Bognár György csapata, ám egyenlítenie már nem sikerült, sőt, az Újpest újra betalált. A videobíró viszont elvette Viana gólját, így maradt a 4-3, de az eredmény már nem változott, a játékvezető a 97. percben lefújta a meccset.

Az Újpest a győzelmével elmozdult a kiesőhelyről és egy pontra megközelítette a Paksot.