Spanyolország több mint 70 percet emberhátrányban játszva is háromgólos különbséggel győzött Svájcban a labdarúgó Nemzetek Ligája vasárnapi játéknapján.

A Nemzetek Ligája A divíziójának 4-es csoportjában Spanyolország a szerbek elleni döntetlen után akart javítani Svájcban, és már negyedóra után kétgólos előnybe is került az Európa-bajnok válogatott. A 20. percben Robin Le Normand piros lapot kapott, így megfordult a meccs képe. Luis de la Fuente több kényszerű cserét is végrehajtott a csapatfelállás miatt, és részben ennek köszönhetően a hátralévő időben az ellenfelet nagy nyomás alatt tartó svájciak csak szépíteni tudtak (két meg nem adott gól mellett). Sőt, a hajrában a spanyolok még két góllal eldöntötték a meccset, így Dániához hasonlóan veretlenek maradtak a csoportban.

spanyol válogatott, Robin Le Normand, Svájc, Nemzetek Ligája
Robin Le Normand (3) piros lapja után megváltozott a svájci és a spanyol válogatott közötti Nemzetek Ligája-meccs képe, de az Európa-bajnok győzött
Fotó: Fabrice COFFRINI / AFP

Az NL A divíziójának 1-es kvartettjében Portugália odahaza sokáig nem bírt Skóciával – ám a félidőben beállt

Cristiano Ronaldo a kapufája után a 88. percben győztes gólt lőtt

A csoport másik mérkőzésén Horvátország Luka Modric szabadrúgásból szerzett góljával győzte le Lengyelországot.

A vasárnap esti program negyedik meccsére Svédországban került sor, a svédek a C divízióban kiütötték Észtországot, többek között a magyar származású Viktor Gyökeres két góljával.

Eredmény, Nemzetek Ligája, 2. forduló:

A divízió:

1. csoport:

Horvátország-Lengyelország 1-0 (0-0)
Portugália-Skócia 2-1 (0-1)

Az állás: 1. Portugália 6 pont, 2. Lengyelország 3 (3-3), 3. Horvátország 3 (2-2), 4. Skócia 0.

4. csoport:

Dánia-Szerbia 2-0 (1-0)
Svájc-Spanyolország 1-4 (1-2)

Az állás: 1. Dánia 6 pont, 2. Spanyolország 4, 3. Szerbia 1, 4. Svájc 0.

C divízió:

1. csoport:

Szlovákia-Azerbajdzsán 2-0 (2-0)
Svédország-Észtország 3-0 (3-0)

Az állás: 1. Svédország 6 pont (6-1), 2. Szlovákia 6 (3-0), 3. Azerbajdzsán 0 (1-5), 4. Észtország 0 (0-4).

3. csoport:

Bulgária - Észak-Írország 1-0 (1-0)
Luxemburg-Fehéroroszország 0-1 (0-0)

Az állás: 1. Fehéroroszország 4 pont (1-0), 1. Bulgária 4 (1-0), 3. Észak-Írország 3, 4. Luxemburg 0.