Franciaországban törvénnyel tiltják a nejlonzacskók használatát, és hasonlóan gondolkodik Kalifornia állam is, illetve még jó néhány amerikai város. Michigan államban azonban úgy látják a törvényhozók, az ilyesmi csak bonyolítja a vállalkozók életét.
Ezért aztán betiltották a betiltást. Egészen konkrétan a helyi önkormányzatoknak tiltották meg, hogy a a műanyag csomagolóanyagok használatát, hulladékkezelését, eladását bármilyen saját szabályozással szigorítsák vagy tiltsák.
A városok tehát
nem hozhatnak olyan rendeleteket, amelyekkel például külön költséget számoltatnak fel a kereskedőkkel a műanyag szatyrok és nejlonzacskók használatáért.
Az ok: egyszerűsíteni akarják a vállalkozások életét. Michigan nem az egyetlen amerikai állam ilyen prioritásokkal, Idaho, Arizona és Missouri törvényhozói is hasonlóan gondolkodnak.
Ehhez képest Banglades már 2002-ben betiltotta a nejlonzacskókat, miután az ország csatornarendszerének eldugulása több áradást is okozott. Kicsit fura, hogy Kína követte 2008-ban, bár ők csak a vastagabb változatokra pikkeltek. Dél-Afrika és Olaszország is csatlakozott később, a tapasztalatok alapján ugyanis a pénzért adott zacskó és a tiltás jelentősen csökkenti az ilyen jellegű hulladék mennyiségét.