A Pilsner Urquellt a plzeňi sörgyár sörfőző mestere, Joseph Groll alkotta meg 1842-ben. A mai lágersörök atyja 1872-ben lett divatos Berlinben, így lett előbb a németek, majd Európa, végül a világ egyik legkedveltebb cseh söre. Jellemzője a magas komlótartalom és a tartós hab.
Most pedig akár már itthon is megkóstolhatjuk, hiszen április 27-én Szabados Gábor, a Pilsner Urquell márkamenedzsere, illetve Polgár István (Indi) és Wendler Kristóf, a Pilsner Urquell magyar nagykövetei leleplezték a Pislner Urquell Truckot, amely országos körútra indul.
A Truck idei küldetése, hogy minél több emberhez eljusson az egyenesen Plzeňből hozott csapolt sör és a három tradicionális cseh csapolási technika.
A különleges járműnek köszönhetően nemcsak Budapesten, hanem vidéki városokban és fesztiválokon is megismerheti a közönség a Na Dvakrát, a Hladinka és a Mlíko csapolásokat.
Idei célunk, hogy eljussunk közel 40 magyarországi fesztiválra – ebből körülbelül fele-fele arányban budapesti és vidéki helyszínekre – s ezáltal a lehető legtöbb ember megismerhesse a hibátlanul csapolt aranyló lagert. A fogyasztók abból a három típusú csapolási technikából választhatják ki a nekik tetszőt, amelyeket Csehországból hoztunk el
– mondta el Polgár István.
A Na Dvakrátnak, vagyis a ropogós csapolási technikának köszönhetően a sör tovább megtartja szénsavasságát, így lassabb fogyasztásra, például étkezésekhez, is tökéletesen alkalmas lesz. Az erős szénsavasság frissítően hat
az intenzív, vagy fűszeres ételek mellett.
A Hladinka, azaz a selymes, a Pilsner Urquell csapolásának tradicionális cseh módja: a csapot a korsóba helyezik, és a habot csapolják ki először; az alá érkezik az aranyló sör.
Ezt a technikát társasági összejövetelekkor, vagy étkezések előtt használják a csehek, mert simább és kevésbé szénsavas sört eredményez.
A Mlíko csapolási technika, vagyis a tej, egy majdnem teljes korsó nedves habot eredményez meglepően édes ízzel. Tradicionálisan ünnepi alkalmakkor, desszertekhez, vagy a nap végén használják.