Nézzük, melyek azok az alapanyagok, amelyek rendszeres fogyasztásával a bőrünk visszanyeri egészségét. Kezdjük mindjárt az avokádóval,
amelynek E-vitamin-tartalma segít megőrizni a bőr fiatalságát.
A vizsgálatok szerint az E-vitamin csökkenti a szervezetben a szabad gyökök számát, és megakadályozza az UV-sugárzás okozta bőrkárosodást.
A szabad gyökök a sejtek anyagcseréjének melléktermékei. Olyan részecskék, amelyet károsíthatják a bőrsejteket, és csökkentik a kollagéntartalmat, így a bőr ráncossá válhat.
A pritamin paprikában és a kiviben található C-vitamin megnövelheti a bőr kollagéntartalmát, így őrizve meg fiatalos megjelenését és rugalmasságát. Vagyis: a kollagén előállításához a szervezetnek C-vitaminra van szüksége.
Aztán ott van még az áfonya, amelynek kiemelkedő az antioxidánstartalma. Ezzel felvehetjük a harcot a szabad gyökök károsító hatása ellen.
A tojásban lévő lutein segíti a bőr hidratálását.
A zöld leveles zöldségek luteint és zeaxantint tartalmaznak,
amelyek védik és hidratálják a bőrsejteket. Így segíthetik visszaszorítani a bőrkárosodást. A mangó tele van béta-karotinnal, ami szintén javítja a bőr egészségét: késlelteti a ráncok megjelenését. A-vitaminban is gazdag, amely védi a sejteket és segít nekik regenerálódni.
Az A-vitamin egyéb természetes forrásai a barack, a sárgarépa, a tök és az édesburgonya.
Az eper szintén C-vitaminban és flavonoidokban gazdag, amelyek megtartják a bőr egészségét, a különböző magvak meg E-vitamint tartalmaznak. Fogyaszthatjuk őket salátákhoz, levesekhez és otthon sütött péksüteményekhez.
A paradicsomban likopin van,
amely a bőrben természetesen előforduló pigment. Ez hosszú távú védelmet nyújt az UV-sugárzás ellen, de nem helyettesíti a fényvédőt.
Készítse el a következő receptet!
Hozzávalók:
Elkészítés:
Keverje össze a salátát, az avokádót, a mangót, a mandulát és az áfonyát egy tálban.
Locsolja meg az olajjal és az ecettel. Sózza, borsozza.
Forgassa össze, és tálalja.