Csúnya? Húzódik? Már ki is repedt? Ha a bőr kiszárad, elveszti a rugalmasságát, amely biztos jele a dehidratációnak. Hiába használunk kézkrémeket, ha a fő probléma a vízhiány.
Pótoljuk a vizet, és a bőrünk is helyrejön.
A felnőtt nőknek átlagos fizikai aktivitás esetén napi 2, a férfiaknak pedig 2,5 liter vizet kellene fogyasztaniuk.
Ez a kiszáradás egyik leggyakoribb és legelső jele. Ideális esetben a vizeletnek világosnak, szinte áttetszőnek kellene lennie.
Ha sötétebb, tartsuk magunk mellett a vizespalackot, és fogyasszunk lédús gyümölcsöket.
Mivel a vér nagyrészt szintén vízből áll, amikor a test kiszárad, a vér sűrűbb lesz, így a szívnek keményebben kell dolgoznia. Emiatt azt érezhetjük, hogy gyorsabban ver,
illetve légszomjat is tapasztalhatunk.
A nap folyamán jelentkező fejfájás nagyon kemény tud lenni. Főleg, ha a munkahelyen kell megbirkóznunk vele. Igyunk több vizet, és figyeljük meg, tapasztalunk-e valamilyen különbséget.
A dehidratáció talán az alacsonyabb vérnyomás miatt okozhat fejfájást. Ha figyelünk a vízfogyasztásra, azzal nemcsak a fejfájást akadályozzuk meg, de enyhíthetjük a már meglévő fájdalom mértékét is.
Amikor a testünkben nincs elegendő víz, egyetlen szervünk sem működik megfelelően. Mivel a víz hozzájárul a testhőmérséklet szabályozásához, ne csodálkozzunk, ha úgy érezzük, hogy ráz minket a hideg. Pont, mintha lázasak lennénk.
Nem normális, ha egy ember folyamatosan kimerültnek érzi magát. Ha minden este legalább 7-9 órát alszunk, és folyton fáradtak vagyunk, akkor több vizet kell innunk.
A dehidratáció ugyanis fáradtságot is okoz.
Ha rosszul érezzük magunkat, szédülünk és hányingerünk van, az is lehet a kiszáradás jele. Ilyenkor még egy pohár vizet sem kívánunk, mégis érdemes legalább kortyolgatva inni, hogy helyreállhasson a rendszer.
Mivel az agyunk is rendkívül sok vizet tartalmaz, ha a test kiszárad, az agy sem működik úgy, ahogy kellene.
Ez ingerlékenységhez és feledékenységhez vezethet.
A folyamatos éhség- és szomjúságérzet a kiszáradás egy nyilvánvaló jele. A szakértők azt tanácsolják, hogy ne várjuk meg, amíg szomjúságot érzünk, mert az már a test vészjelzése. Tartsuk magunk mellett a vizespalackot, vagy gondoskodjunk róla, hogy mindig legyen egy pohár víz az asztalunkon. Így biztosan nem feledkezünk el a rendszeres vízpótlásról.