Trükkök a Total Commanderhez

Vágólapra másolva!
Nemrégiben nevet váltott a népszerű fájlkezelő, a Windows Commander. Ezúttal hasznos billentyűkombinációkat mutatunk be a most Total Commander néven futó szoftver használatához.
Vágólapra másolva!

Néhány billentyűkombinációval sokkal gyorsabbá tehető a Total Commander használata. Bár némelyikük elsőre bonyolultnak tűnik, kis gyakorlással persze valóban meg lehet ezeket tanulni, és igencsak hasznosak. Mi a program angol nyelvű modulját használtuk, az ettől kicsit eltérő a magyar változat kombinációit zárójelben külön jelezzük.

Letöltés: Total Commander 5.5 (magyar)/szoftverbazis/seged/egyeb/tcmd550.htmlNevet vált a Windows Commander/techbazis/szoftver/20021104nevet.htmlWindows Commander 5.0 - A parancsnok/techbazis/szoftver/20020305windows1.htmlMég több fájlkezelő program link a Katalógusbanhttp://vizsla.origo.hu/static/informatika/szoftverek/segedprogramok/fajlkezelo_programok/

Rögtön az első igen fontos kombináció, mellyel elmenthetjük az aktuális beállításokat, illetőleg a kezelő kurzor kezdeti pozícióját. Lássuk csak: ha lenyomjuk ezt a kombinációt - F10;O;S;F10;O;V - (F10;B;P;F10;B;M) akkor biztosra vehető, hogy a program ugyanolyan állapotban tér vissza, amilyenben utoljára hagytuk.

Ezzel elkerülhetőek bizonyos kellemetlenségek: tegyük fel, hogy kedvünk szerint beállítottuk a kezelőfelületet, a könyvtárakhoz tartozó adatokat beméreteztük, és lazán kilépünk a programból. Ha nem hajtottuk végre az imént említett kombinációt, akkor máris visszatértünk az alapbeállításokhoz, és kezdhetünk mindent elölről.

A mindennapi élethez hozzátartozik, hogy kedvenc állományainkat cipeljük. Ezt legkönnyebben úgy tehetjük meg, ha betömörítjük azokat a bizonyos matériákat, és máris másolhatunk. Nos, a tömörítést igen egyszerűen megkezdhetjük a TC-ben. Egyszerűen álljunk rá a tömörítendő könyvtárra, vagy állományra és nyomjuk meg az ALT+F5 kombinációt. Kisvártatva megjelenik egy menü, ahol egy egyszerű Enter lenyomásával meg is kezdhetjük a tömörítési folyamatot. Ennek lezajlása után érdemes tesztelnünk az újonnan létrejött állományt. Álljunk rá, majd nyomjuk meg a SHIFT+ALT+F9-es gombokat egyidejűleg. Ekkor egy gyors CRC hibaellenőrzés fut le, melyből megtudhatjuk, hogy ép e az archívunk.

2002. november 2-án egy érdekes dolog történt. Az eleddig csak Windows Commander néven ismert, jelen pillanatban is tárgyalt program nevét megváltoztatták. Mostantól kezdve Total Commander néven üzemel, melynek belépő szintje 5.50-es lett. A változásnak viszonylag egyszerű oka van. Egy levél keretében szóltak a program megalkotójának, Christian Ghislernek, hogy a "Windows" név egy bejegyzett márkanév, és, mint ilyen, elképzelhető, hogy használatba veszik majd a Windows Commander nevet. Így aztán, annak érdekében, hogy a Ghisler ne kerülhessen jogi problémákba, jobbnak látta megváltoztatni programja nevét.



Végül, de nem utolsó sorban egy gyorsbillentyű: a CTRL+F11 megnyomásával, csak azok a fájlok jelennek meg a képernyőn, melyek futtathatóak. Ilyen a .exe, a .com, a .bat, és így tovább. Erre akkor lehet szükség, ha mondjuk a Windows főkönytárában akarunk megtalálni valami futtathatót. A CTRL+F10 kombinációt után újra láthatóvá válik az összes állomány.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!