A magyar csapat eredményei:
Aranyérem
0
Ezüstérem
0
Bronzérem
1
HUNMagyarország
09:00KézilabdaBrazília-Magyarország
HUNPongrácz Bence
10:30CselgáncsIsmael Alhassane-Bence Pongracz
HUNPásztor Flóra
10:55VívásFlora Pasztor-Jacqueline Dubrovich
HUNAndrásfi Tibor
12:50VívásRuben Limardo-Tibor Andrasfi
HUNFucsovics Márton
13:30TeniszMarton Fucsovics-Rafael Nadal
HUNMarozsán Fábián
15:00TeniszFabian Marozsan-Ugo Humbert
HUNHámori Luca
17:22ÖkölvívásGrainne Walsh-Ana Hamori
HUNMagyarország
19:30VízilabdaFranciaország-Magyarország
NyílNyíl

Ezúttal nem fogtak el hazai szoftverkalózt

Vágólapra másolva!
A korábbi híradásokkal ellentétben hazánk nem volt érintett a múlt heti, szoftverek illegális elosztását végző szerverek elleni rendőrségi akcióban.
Vágólapra másolva!

Múlt héten adta hírül a Reutersra hivatkozva a Magyar Távirati Iroda (és átvette lapunk is), hogy az amerikai szövetségi nyomozóiroda - az FBI - kezdeményezésére egy nemzetközi számítógépes kalózbandára csapott le a rendőrség tucatnyi országban - köztük hazánkban is. A hírt állítólag a holland pénzügyminisztérium szóvivője jelentette be, Magyarországot is megemlítve. Azonban mint megtudtuk: Magyarországon a múlt héten nem volt semmilyen rendőri akció a számítógépes jogsértők ellen FBI-kezdeményezésre. Lapunk érdeklődésére mind az Országos Rendőrfőkapitányság, mind a Nemzeti Nyomozóiroda sajtószóvivője cáfolta, hogy az FBI kezdeményezésére ilyen akció zajlott volna Magyarországon.

Kamukalóz az FBI-tól

A múlt heti rendőri fellépés egyébként nagyobb jelentőségű volt, mint az a sajtóhírekből kiderült. Az őrizetbe vett kalózok ugyanis nem közönséges terjesztők voltak, hanem a warez-szcéna felső körében működő úgynevezett topszerverek üzemeltetői. Amikor megjelenik egy új szoftver vagy egy másolásvédett film, a feltöréshez - vagy a fizetés nélküli használathoz - szükséges programozói beavatkozást követően ezek az anyagok az úgynevezett topszerverekre kerülnek fel.

Szoftverkalóz-hierarchia

Ezeken a szervereken közönséges halandó nem férhet az anyagokhoz, onnan csak a terjesztői hálózat már ismert arcai juthatnak csak a fájlokhoz, akik aztán eljuttatják a hálózat alacsonyabb szintjén állókhoz, akik pedig a nemzetközi fájlcserélő hálózathoz - s így végső soron az egész internetes közösség számára - továbbítják. Az amerikai igazságügyi minisztérium arról tájékoztatta a BBC-t, hogy az FBI-nak már évekkel korábban sikerült beépülnie ebbe a terjesztői hálózatba, mi több, a nyomozóiroda - a látszat kedvéért - maga is működtetett topszervereket több terabájtnyi (többször 200 DVD-nyi) illegális szoftverrel, zenével és filmmel.

Az FBI beépített emberének köszönhetően a hatóságok a múlt héten csaptak le az illegális szoftverterjesztőkre, lefoglalva több topszervert. Az akció a világ tucatnyi országában zajlott - ezúttal azonban Magyarország érintettsége nélkül.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!