Az utánfutóként vontatható katapultról a levegőbe juttatható, három és három és fél méteres szárnyfesztávú változatban elérhető, két méter hosszú drón új képességeit október végén tesztelték le a gyakorlatban. A taktikai feladatok végrehajtására fejlesztett légi jármű sikeresen megzavarta több radar működését.
Ezzel a képességével az eszköz képes lehet bevetések során megvédeni emberi pilóták által vezetett légi járműveket a föld-levegő rakétákkal végrehajtott támadásoktól. Korábban hasonló feladatra csak jóval nagyobb, drágább drónok voltak alkalmasak a Northrop Gumman cég szerint. A gépben található Pandora nevű elektronikai zavarórendszert egy nagyobb, APR-39-es nevű egységből fejlesztették ki két hónap munkával.
A Batet már jó ideje használják éles missziókon, eddig azonban főként felderítő feladatokra alkalmazták. A cikkünkbe ágyazott videón is a drón felderítőképességeit demonstrálják: mint látható, a drónon jó minőségű, éjjellátó funkcióval is felszerelt kamera van, amely hatalmas zoomjával a távol lévő embereket is képes felfedni irányatójának. A számítógépről távvezérelhető gép egyébként teljesen önállóan, emberi távvezérlés nélkül is tud repülni, biztonságos leszállásához pedig egy hálóval felszerelt földi fogadóegységre van szükség.
A Bat a Northrop Grumman legolcsóbb, közepes magasságban közlekedni képes, kompakt méretű drónja, amely típustól függően 34-45 kilogramm tömegű hasznos terhet tud a levegőbe emelni. A robotrepülőgép különböző típusai 4,5 és 5 kilométeres magasságban tudnak repülni legfeljebb 110 kilométer/óra körüli sebességgel.