A Ball Practice for Pokemon GO névre hallgató alkalmazás nem árul zsákbamacskát, tényleg csak azt nyújtja, amire a címe utal: gyakorolhatjuk a labdahajigálást, ami a Pokémon GO-ban is fontos szerephez jut.
A kínai fejlesztők portékája lényegében az eredeti játék ezen részét másolja le pofátlanul, és tényleg csak arra van lehetőség, hogy a képernyőn felbukkanó torz lényeket elkapjuk az ujjmozdulattal eldobható labdákkal.
A lények ezt követően megjelennek a Monster Album menüpont alatt, majd mindenféle mászkálás vagy keresgélés nélkül kerülnek elénk az újabb és újabb példányok.
A leleményes Rejected Games viszont nemcsak a Pokémon GO egyik alapfunkcióját nyúlta le pofátlanul, de az első verzió még a pokémonokat is megpróbálta lemásolni, méhozzá oly módon, ahogy az eredeti játék horrorverzióját képzelnénk el.
Torz Pikachuk és Snorlaxok bukkantak fel a képernyőn, és csak a vak nem látta, hogy a fejlesztők a híres brandet igyekeztek lemásolni.
Augusztus 12-én aztán érkezett egy frissítés, ami eltüntette a (rémísztő) hasonlóságot, de a játékmenet nem változott, csupán annyi eltérés tapasztalható, hogy a gagyi pokéball helyett most már strandlabdával célozhatjuk be a még mindig rettentően csúnyácska szörnyeket.
És hogy miért éri ez meg a fejlesztőknek? A válasz egyszerű:
minden lény befogása után jön egy kéretlen reklám, ami egy másik játékot igyekszik a felhasználók nyakába sózni.
Dollármilliókat biztos nem termel a játék, de nem lepődnénk meg, ha a fejlesztési költségeket már sokszorosan megtérítette volna.