A jobb sorsra érdemes, de Magyarországon mindössze két évadot megélt Survivor és a szintén az RTL által favorizált Rettegés foka egyfajta mostohagyereke lesz ősszel a Celeb vagyok, ments ki innen! című reality. Mivel a Viasat3 naponta jelentkezik a Bár 2.0 valóságshow-val, a TV2 a Megasztár-t dobja be szintén minden este, az RTL Klub sem akar lemaradni, és az I'm celebrity... get me out of here! magyar verziója is naponta lesz látható, főműsoridőben, azaz a három legnézettebb kereskedelmi tévénél komolyan visszajönnek a valóságshow-k.
A formátum szerint helyi hírességeket kitesznek valami elhagyatott partvidéken, őserdőben, hogy aztán kamerákkal vegyék mindennapjaikat. A hazai nézők azt figyelhetik majd szeptembertől, hogy mihez kezdene Palik Lászó, Kiss Ramóna vagy Falusi Mariann akkor, ha a Lost szigetére csöppenne. A tévézők - akiknek egy része irigyli vagy egyenesen utálja a hírességeket a hírnév és a pénz, a jómód miatt - megfigyelhetik, miképp mossa egyre szakadtabb ingét egy olyan tévésztár, aki talán még életében nem vasalt, varrt vagy teregetett ruhát, miképp próbálja elfogyasztani az egyre szakállasabb, finom éttermekhez szokott színész/énekes/hírolvasó a rágós, furcsa húscafatot, a gyanús küllemű bogyókat.
A műsor akkor lehet jó, ha valóban megvonják az ismert arcokat hétköznapi kedvenceiktől, és nem etetik őket titokban csokival, bécsi szelettel, és nem kapnak energiaitalt akkor, ha kikapcsol a kamera. Erősen zsörtölődni kezd az, aki napi öt kávéhoz szokott, és sokáig nem jut napi betevő koffeinadagjához, egyre nyűgösebb és nehezen elviselhető lesz az erős dohányos, aki csak napi 1-2 szálat füstölhet el: az ilyenek előbb-utóbb be-beszólnak a társaknak, kellemetlen figurák lesznek, ami persze jót tesz a show-nak. A nő, aki naponta vesz illatos, habos fürdőt, és nem hagyja el lakását smink nélkül, nyilván a szappan és sampon nélküli harmadik napon már másképp reagál a megpróbáltatásokra, és erre vár a stáb, ahogy sok néző örömmel nézné azt is, amint két gazdag és híres, amúgy a műsorban a nomád körülmények miatt kialvatlan, szutykos ember összevész három darab kiszáradt kekszen.
A műsorban ügyességi és fizikai feladok is lesznek, akárcsak a Survivor-ben, a legjobbak pedig különféle kedvezményekben részesülnek, hogy némiképp elviselhetőbb legyen a lét a természetben, távol minden civilizációs vívmánytól, kényelmet szolgáló berendezési tárgytól. A lényeg pedig az, hogy a celeb meggyőzze a tévézőt, hogy ő már szenvedett eleget, neki már elég sok a szúnyogcsípése és sebe a lábán. Ekkor a néző felemeli telefontját, és küld egy-két rokonszenvvoksot valamelyikre, hátha hazajöhet - a csatorna pedig közben pluszbevételre tesz szert.
A műsor eredetileg angol, a hírek szerint 25 ezer font körüli összeget kaptak az első széria szereplői fejenként, hogy ne nyöszörögjenek túlzottan a kieső bevételek miatt. Persze az összeg nem publikus - ahogy itthon sem lesz az - mivel minden sztárnak más a piaci értéke: egy C kategóriás, már-már elfeledett popénekes, aki népszerűségét növelné a show-val, nyilván kevesebb gázsit kap, mint egy olyan, mindenki által ismert arc, aki miatt százezrek kapcsolnak a csatornára. Azt pedig eldöntheti minden sztár, hogy mennyiért aludna egy koszos hálózsákon, egy kígyókkal teli erdőség szélén, hogy mennyiért enne pókot, hogy hány millióért válna meg menő napszemüvegétől, mobiljától és laptopjától.
A második show fináléját az Egyesült Királyságban közel 13 millióan, a harmadik sorozat végét majdnem 15 millióan látták, azaz a Granada Televison produkciója ragyogó nézettséget ért el az ITV-n. Akik támadják, leginkább azzal jönnek, hogy vad és kegyetlen világot mutat, holott nem biztos, hogy tényleg annyira nomád viszonyok közt élnek a hírességek. Sokan csak legyintenek, mert szerintük arra jó a show, hogy fellendítse egyik-másik celeb zátonyra futott karrierjét.
A brit verzióban - amelyet Ausztráliában vettek fel - mindenesetre úgy reklámozták a műsort, hogy "a civilizációtól távol élnek" majd a szereplők, de később kiderült, hogy a közelben volt egy luxusszálló. Volt olyan jelenet, hogy krokodilokkal teli mocsárban kellett úszni - ekkor sokan nehezményezték, hogy puskás emberek álltak a környéken, hogy nyomban lőjenek, ha bármelyik (valószínűleg előzőleg jól megetetett) állat meg mer moccanni. Mások azért kritizálták a realityt, mert a tábort úgy írják le, mintha ki lenne téve a mostoha időjárás viszonytagságainak, miközben vannak fedett, árnyékos részek is, ahol például a kamera, a felszerelés pihen. Ezek persze lényegtelen dolgok: a néző úgyis tudja, hogy a valóságshow nem feltétlenül a valóságot mutatja. Egyszerűen szórakoztat, ennyi az egész.
A hazai csapatból még csak három név ismert, de augusztus végére minden kiderül. A briteknél olyanok szerepeltek a hét menetet letudó realityben, mint Malcolm McLaren (Sex Pistols), a színész-énekes Jason Donovan, Carol Thatcher (Margaret lánya - az ő győzelmére harmincháromszoros pénzt fizettek, mégis nyert), Jenny Frost az Atomic Kittenből, a modell Jordan, Peter André zeneszerző-énekes, Kerry Katona énekesnő és tévés személyiség vagy épp Uri Geller, aki az első szériában nyolcadik lett - nyolc játékosból.