A nigériai EbonyLife TV és a Disney Media Distribution közös sorozatot tervez, a címe Desperate Housewives Africa lesz, és a Magyarországon pár éve viszonylag jó nézettséggel futó Szültetett feleségek karaktereit és cselekményszálát veszi át. A csatorna vezérigazgatója, Mo Abudu szerint a széria nem egyenes másolat lesz, mert „afrikai lesz a lelke", helyi tehetséges színészekkel készül, akiket nigériai divatszakemberek öltöztetnek. Disney részéről Giovanni Mastrangelo menedzser az ABC News kérdésére megjegyezte, hogy ez kiváló alkalom, hogy az afrikai közönséget magukhoz láncolják a máshol már megkedvelt sztorikkal. A stáb Lagos külvárosában forgat, képernyőn 2014-ben lesz a remake.
A sorozatnak nem ezt az első feldolgozása. Eredetileg 2004 és 2012 közt futott, amerikai nézettségét a kezdeti 23,6 milliós átlagról szépen letornázta 10,6-ra az utolsó évadra, ennek ellenére sok országban láttak benne fantáziát a gyártók, mert ügyesen keverte a komédiát a drámával (így lett dramedy), a heti sorozat műfajét a napi szappanoperával vagy a telenovellával. Halom díjat nyert, Teri Hatcher, Felicity Huffman, Marcia Cross, Eva Longoria és Nicollette Sheridan közben jól kerestek, ázsiójuk nőtt – még akkor is, ha utóbbi összebalhézott a producer Marc Cherryvel, és hosszú ideig járt bíróságra miatta.
A feldolgozások közül az első az argentin volt, 2006-ban, az Amas de Casa Desesperadas nem csak a Canal 13 adón ment, hanem Uruguayban és Paraguayban is. Ahogy az egy rendes remake-nél szokás, a karaktereket, a sztorikat átvették, így lett Susan Mayerből Susana Martínez, Mike Delfinóból Miguel, Martha Huberből pedig Marta Hidalgo. A csatornának bejöttek a nézetségi számok, megrendelte a második évadot, de a főszereplőkkel egyeztetési problémák adódtak, így csak 23 rész készült el.
Mivel tényleg nagy siker volt az USA-ban az eredeti széria (indulása évében, 2004-ben csak a Lost durrant akkorát, vagy épp nagyobbat), a kolumbiaiak és ecuadoriak is elkészítették a maguk Amas de Casa Desesperadas sorozatát. Érdekesség, hogy az észak-amerikai piacra készült még egy kópia, spanyolajkú színészekkel, az Univisión gyártásában, kifejezetten a mexikói, Puerto Ricó-i felmenőkkel rendelkezők számára, de a törököknek még jobban bejött, mert Umutsuz Ev Kadınları címen ott is fellelhető a saját verzió, 2014-ben már a harmadik évad jön. A gyártó ezt eladta külföldre is, vetítették Cipruson, Egyiptomban, Szaúd-Arábiában, Libanonban, tavaly már Macedóniában, Bulgáriában is.
Azt még el tudjuk képzelni, hogy egy fekete szépség alakítja Alicia Oviedo néven Mary Alice Youngot, de ahhoz komolyabb képzelőerő kell, hogy Kiefer Sutherland, pontosabban Jack Bauer helyébe mást helyezzünk, mondjuk egy bajszos, fekete hajú, indiai fickót. Pedig a 24-et is utolérte a remake-láz, a nem kicsi indiai piacon épp 2013 októberben indult a helyi megfelelője az akciósorozatnak. A sztoriban a CTU-nak megfelelő antiterrorista egység egy rettenthetetlen ügynöke, Jai Singh Rathod (akit Anil Kapoor alakít) igyekszik megakadályozni egy merényletet Aditya Singhania, hivatalos elnökjelölt ellen. Bombay a háttér, hindi nyelven megy természetesen, az Anil Kapoor Films gyártja, figyelve a helyi ízekre, hátterekre, sajátosságokra.
Mondhatjuk, hogy a TV2-es Tea című szituációs komédia hasonlított minimális szinten a Jóbarátokra, és az RTL-es Limonádét is inspirálhatta valamilyen külföldi műsor, de az Egy rém rendes családBudapesten volt az első hivatalos hazai sorozatremake, amely a tévézők elé került. Az 1987-ben indult, négy Goden Globe-díjat nyert, 260 epizódot megélt Married with children (Rém rendes család) magyarítása igen bátor, vakmerő lépésnek tűnt már a terv bejelentésekor is. A Szervét Tibort és Szabó Győzőt is felvonultató szitkom haloványan szerepelt, ami nem nagy csoda, hiszen Magyarországon a máshol rekordnézettséget elérő Jóbarátok sem ostromolta a listák csúcsát, és a hazai szituációs komédiák (Família Kft.) is csak addig arattak, míg nem volt sok rivális csatorna.
A sorozatot lehetett kritizálni több komponense, a jellegtelen zene, az időpont-tologatás, a kapkodó forgatás következtében létrejött hibák miatt, miatt, de tény, hogy a rivális RTL is mindent megtett, hogy elbukjon, mert elkezdte orrba-szájba adni az eredeti szitkomot (a Cool tévén is ez futott épp akkor nagy mennyiségben), és még az akkor várt és szeretett Vészhelyzet új évadját is bevetette ellene. A hibái ellenére is viccesebb volt, mint a korábbi magyar szitkomos próbálkozások, de hamar elhasalt, mert mindenki az eredetihez hasonlította. Nem mernénk megesküdni arra, hogy lement az összes felvett rész, mintha a TV2 jegelte volna, majd a végén le sem adott pár epizódot.
A bukta kedvét szegte a hazai remake-ekben gondolkodó tévéseknek, évekre visszavetette ebből a szempontból a tévéipart, holott sokat tanulhattak volna a szakemberek több tucat országban bizonyított szériák honosításából. A TV2 ezek azonban mjár nem erőltette a dolgot, az RTL-nek amúgy is jól ment, nem kellett kockáztatni a különben sem olcsó heti sorozatokkal – nem lett tehát Hujber Ferenc a magyar Jóbarátok Joey-ja, nem indult magyar Vészhelyzet Alföldi Róberttel, és a Két pasi – meg egy kicsi sem került feldolgozásra Hajdu Steve-vel. Végül a magyar HBO állt neki honosítani: a Társas játék kritikai siker lett (országos nem lehetett, mert fizetős tévén ment), az első évad izraeli formátum alapján készült, miként a Terápia is, Mácsai Pállal. Ezek igényes, képileg és sztoriban is vállalható szériák, de a nem HBO-előfizető nagyközönségnek még várnia kell rájuk.
Az Egy rém rendes család nemzetközi vetítésének sikere okozta, hogy több ország elkészítette a saját remake-jét, ment német verzióban, csináltak egyet a kolumbiaiak, az argentinok, de bolgár, horvát, örmény, orosz tévécsatorna is látott benne lehetőséget. Az oroszok amúgy számos szériát vettek már át, így ott remake készült a Szeretünk, Raymond! című szituációs komédiából is (az eredetit 170 országban sugározták, és igen gazdaggá tette Ray Romanót). Sima lopás is akadt, a fehéroroszok szó nélkül lenyúlták az Agymenőket.
Természetesen a világ sorozatiparának zömét adó Egyesült Államok szériáit veszik át a legnagyobb számban a tévétársaságok, de Izrael is nagyon jön fel mint formátumexportőr. Ugyanakkor az amerikai tévék jócskán vesznek át és dolgoznak fel brit sorozatokat (Skins, Office, vagy újabban a Mistresses), és a zenés valóságshow-k, tehetségkutató show-k egy része is máshol már kipróbált formátum, ilyen volt az X-Faktor, a Dancing With The Stars, az America's Got Talent vagy épp a Legyen ön is milliomos.