Szerda délután érkeztek az első hírek arról, hogy Gálvölgyi János nem kapott levegőt, félrebeszélt, ezért kórházba kellett szállítani.
Jelenleg is az intenzív osztályon fekszik, mélyaltatásban tartják, lélegeztetőgépen van a SOTE klinikáján.
A családja napok óta nem nyilatkozik, ami vélhetően nem jelent jót, ugyanis csütörtökön közleményükben azt ígérték, ha bármilyen változás van a színész állapotában, tájékoztatják a közvéleményt.
A tüdőembólia nagyon komoly, életet veszélyeztető állapot, amit az egyik artéria elzáródása idéz elő a tüdőn belül. Tünetei a fájdalmas köhögés, fulladás, nehézlégzés, véres köpet és mellkasi fájdalom. Gyakran előfordul ún. néma trombózis is, amikor nincs semmilyen tünet, ami mélyvénás trombózisra utalna.
"A mélyvénás trombózis kapcsán a legtöbb szó a tüdőembóliáról esik, hiszen igen gyakori és veszélyes állapot. Ekkor a keletkezett vérrög (vagy egy része) leszakad és bekerül a véráramba, majd a tüdőbe jut. Ha egy nagyobb thrombus főérbe kerül és azt elzárja, akkor akár azonnali halált is okozhat! Éppen ezért veszélyes a tüdőembólia, hiszen nem tudni, milyen nagyságú vérrög hova kerül!
A tüdőembólia kezelésének első része az életveszély elhárítása kórházban,
majd utána a betegnek tartósan véralvadásgátló kezelésben kell részesülnie. Az élethosszig tartó alvadásgátló kezelési tanács is előfordul, de elég ritka" - írja egy cikkében prof. Blaskó György, a Trombózis- és Hematológiai Központ véralvadási specialistája.