Igazán cuki apróságok születtek a Gyöngyösi Állatkertben: a kis fehérpamacsos selyemmajomkölyök (Callithrix jacchus) teljesen jól van, és szépen cseperedik. Gondozásukból az egész család, még az idősebb testvérek is kiveszik a részüket.
A kölyköket már a szemfülesebb látogatók is észrevehetik, ahogy anyjuk hátán kapaszkodva kémlelik a világot. A kismajmok még jó ideig nem másznak le szüleik hátáról.
A fehérpamacsos selyemmajom eredetileg Brazília északkeleti részéről származnak, mára a délkeleti területekre és Argentínába is betelepítették. Élőhelye változatos, teljesen különböző típusú erdőkben is elél, alkalmazkodóképessége rendkívül jó.
14-18 centiméter hosszúra nő meg, farka testénél átlagosan kétszer hosszabb. Főként gyümölcsöket eszik.
Eredeti élőhelyén a közönséges selyemmajmot is fenyegeti az erdőirtás és veszélyeztetettnek minősül, de szerencsére populációja lassan csökken, így az IUCN Vörös Listáján még nem veszélyeztetettként szerepel.
Jól képes alkalmazkodni az ember által megváltoztatott körülményekhez, másodlagos erdőkben illetve bozótosokban is megél, sőt olykor nagyvárosok külső kerületeinek kertjeiben vagy parkjaiban is megtelepszik.