A szarkofágon a nagymacska széles szemű rajza látható, gazdag díszítéssel. Nem véletlen, hiszen az ókori egyiptomi társadalomban a leopárdok az elszántságot és a hatalmat képviselték.
Érdekes gyakorlatot tükröz, hogy amikor a fedél a szarkofágon nyugszik, akkor leopárd feje is igazodik a benne található múmia fejéhez
– mondta Patrizia Piacentini, a Milánói Egyetem régészprofesszora, az ásatás vezetője a LiveScience tudományos online portálnak. – Az állat ábrázolása a sírban valószínűleg azt a célt szolgálta, hogy megerősítse a nemrégiben elhunyt szellemét és segítse őt az utazásában a halottak földjére.
Asszuán ősi nekropolisza körülbelül ezer évig virágzott. temetőjét a VI. dinasztiától (Krisztus előtt 2345-2181) a XII. dinasztia (Krisztus előtt 1991-1803) uralkodásának végéig folyamatosan használták, első lakói óbirodalmi magas rangú tisztségviselők voltak.
Más nemrég feltárt sírokban a régészek összesen harmincöt múmiára és számos temetkezési tárgyra bukkantak,
többek között mumifikáláshoz használt edényekre, temetési maszkokra és a szakemberek meglepetésére egy fenyőmaggal teli tálra.
Az asszuáni sírokban eltemetett emberek valószínűleg igencsak kedvelhették ezt a ritka magot, mert nem őshonos ebben a régióban
– magyarázta Patrizia Piacentini. – Talán az egyik rokon helyezhette a tálat pontosan az elhunyt mellé azért, hogy a fenyőmag "az örökkévalóságig" táplékul szolgálhasson.