A magyar csapat eredményei:
Aranyérem
0
Ezüstérem
0
Bronzérem
1
HUNMagyarország
09:00KézilabdaBrazília-Magyarország
HUNPongrácz Bence
10:30CselgáncsIsmael Alhassane-Bence Pongracz
HUNPásztor Flóra
10:55VívásFlora Pasztor-Jacqueline Dubrovich
HUNAndrásfi Tibor
12:50VívásRuben Limardo-Tibor Andrasfi
HUNFucsovics Márton
13:30TeniszMarton Fucsovics-Rafael Nadal
HUNMarozsán Fábián
15:00TeniszFabian Marozsan-Ugo Humbert
HUNHámori Luca
17:22ÖkölvívásGrainne Walsh-Ana Hamori
HUNMagyarország
19:30VízilabdaFranciaország-Magyarország
NyílNyíl

Régészeti kiállítás nyílik Hódmezővásárhelyen

Vágólapra másolva!
A 2013 és 2019 között Hódmezővásárhelyen elvégzett régészeti feltárások eredményeit bemutató kiállítás nyílik csütörtökön a Tornyai János Múzeumban.
Vágólapra másolva!

Miklós Péter igazgató az Építés alatt - Régészeti pillanatképek Hódmezővásárhelyről (2013-2019) című tárlat keddi sajtóbejárásán azt mondta, hogy a közgyűjtemény munkatársai az elmúlt években mintegy 60 hektárnyi terület feltárását végezték el.

A kutatási eredmények nagyban hozzájárultak a térség régészeti múltjának megismeréséhez, a tervek szerint január 10-ig látogatható interaktív tárlattal ezeket szeretnék bemutatni az érdeklődőknek - tette hozzá a szakember.

Csányi Viktor régész muzeológus elmondta, hogy az elmúlt tíz esztendőben a múzeum régészeti gyűjteményének anyaga megduplázódott, jelenleg 210 ezer tárgyból áll. A hármas tagolású kiállítás első részében a közelmúlt feltárásait mutatják be, kiemelve, leírásokkal ismertetve a legszebb, legérdekesebb elemeket.

A bemutatott anyag legrégebbi tárgyai a késő kőkorszakból származnak, míg a legújabbak csupán néhány száz évesek, a Bethlen Gábor Református Gimnázium bővítése előtt tavaly ősszel végzett ásatáson előkerült gyöngyházmarkolatú késtöredék és egy I. Lipót uralkodásának idejéből származó ezüst duárius - közölte a kiállítás kurátora.

A tárlat második részében a vendégek a régészeti módszereket és eszközöket ismerhetik meg. Dioráma mutatja be egy feltárás helyszínét, terepasztalon egy távirányítású markolómodellel kipróbálható a humuszolás (a talaj felső rétegének eltávolítása) folyamata, a vállalkozó szelleműek kézi fémdetektorral érméket kereshetnek vagy milliméterpapíron régészeti helyszínrajz is készíthető.

A kiállítás záró termében pedig a közgyűjtemény munkatársai által az 1950-es, 1960-as években végzett ásatásokat mutatják be.

Egy sikeres pályázatnak köszönhetően hamarosan elkészül a tárlat világhálón elérhető változata is - mondta Csányi Viktor.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!