A 18. században alapította II. György fia, Frigyes walesi herceg és természetimádó felesége, Auguszta hercegné London délnyugati részén, a Richmond upon Thames kerületben. 2003 óta az UNESCO világörökség része.
Hetvenezerféle növény, nyolcmillió préselt példány a herbáriumban, hét üvegház,
erdei, vízi, téli és titkos park, na meg bambusz-, azálea-, rózsa- és még tucatnyi kert a növények szerelmeseinek.
Tizenöt kilométerre Tours-tól találjuk az egyik utolsó, 1536-ban épült Loire-menti reneszánsz kastélyt és kertet. A régi metszetek és tervek alapján rekonstruált kertnek három szintje van, legfelül találjuk a vízikertet, a másik két szinten pedig a geometrikusan elrendezett ágyásokat.
A 18. századi neoklasszicista kúriát és a hozzá tartozó mintegy 40 hektáros kertet, pontosabban kerteket Strangford Lough keleti részén találjuk. Van itt Lóhere-kert (Shamrock Garden), Elsüllyedt kert, (Sunk Garden), Olasz- és Spanyol-kert, és egy csodás mesterséges tó.
Ősszel három hétvégén át fényfesztivált tartanak itt,
esténként a különleges növények, a tó, az ösvények misztikus fénybe borulnak, a háttérben pedig kellemes zene szól.
Peterhof eredetileg erdős terület volt, ahová Péter cár 1723-ban barokk palotát építtetett. Az impozáns épületből ellátni a Finn-öbölig, és Szentpétervár is feldereng a távolban. Az igazi látványosság azonban a Nagy vízlépcső, amely egészen a tengerig leér.
A Giardino Giusti Olaszország egyik legszebb reneszánsz kertje. 1580-ban alapították,
1930-ban nagy műgonddal, az eredeti állapotokat szem előtt tartva felújították.
Ötszáz éves ciprusfák, kétszáz éves sövénylabirintus, szökőkutak, barlangok, szobrok várnak itt ránk, és az a hihetetlen érzés, hogy Mozart és Goethe is gyakran sétálgatott itt.
A Pitti-palota mögött elterülő, 1550-ben alapított kert felnyúlik egészen a nevét adó Boboli-dombra. A geometrikus elrendezésű kert fő útvonalain kívül sok-sok kis ösvényen bolyonghatunk szökőkutak, szobrok, különféle épületek, mesterséges barlangok, egy kisebb és egy nagyobb tó mentén.
Szerény vadászkunyhónak indult, az európai kastélyépítészet csúcspontja lett belőle. A Versailles-i palota
XIV. Lajos megalomán álma 700 szobával, 2153 ablakkal és 1250 kandallóval.
A Napkirály 1682-ben költözött ide, de soha nem látta készen a palotát, mert a munkák még halálakor is folytak. A kertépítés is 25 évig tartott, ugyanakkora gonddal készült, mint az épület.
Az Alhambrával szemben épült fel 1319-ben a Nap-dombra
az iszlám kert tipikus példája,
a Generalife palota belső udvara. A granadai királyok nyári pihenőhelyéül szolgált. Az Alhambrától sétaút vezet ide, egyenesen a Medence-udvarba, a kert legismertebb részébe. A Generalife egzotikus, buja kertjében gazdagon terem a babér, a ciprus, a mirtusz, a leander, az aleppói fenyő, a déli ostorfa, és még egy csomó mediterrán növény.
A holland Keukenhof neve egyszerűen konyhakertet jelent, mivel annak idején itt termesztették a zöldségeket és a fűszereket a keukenhofi kastély grófi konyhája számára.
A világ legnagyobb, 32 hektáros virágoskertje,
Lisse mellett, Amszterdamtól délnyugatra hozták létre 1949-ben. Évente hétmillió virághagymát ültetnek el a parkban, amely március utolsó hetétől május közepéig látogatható. A leglátványosabb időszak április közepe, amikor a híres holland tulipánok virágoznak.
Németország legnagyobb barokk kastélyát 1704-ben kezdték el építeni és 1733-ban fejezték be. Az évtizedekig húzódó építkezés során négy építőmester irányította a munkálatokat. Az épület folytatásának tekintett hatalmas park déli részét a második világháború után az eredeti állapotának megfelelően rekonstruálták.