A jellegzetes szerb-magyar gasztronómiát, a Tisza folyó természeti kincseit és a térséget övező legendákat ismertetné meg a Kárpát-medencei turistákkal Magyarkanizsa. A 25 000 ezer lakosú, többségében magyarajkú kistérség Szerbiában egyedülálló programot indított, amellyel
szélesebb körben szeretnék megismertetni a vidékben rejlő lehetőségeket.
„Kevesen tudják, hogy a Megy a gőzös kezdetű népdalban a gőzös hozzánk, a magyarkanizsai állomásra jön. A Hello Kanizsa programmal például ezen is szeretnénk változtatni, és elültetni a turisták fejében, hogy Magyarkanizsán is van bőven látnivaló.
Mivel közel vagyunk a határhoz, ideális úti cél vagyunk most a magyar turisták számára is.
Itt egyszerre lehetnek külföldön és otthon, hiszen nincsenek nyelvi nehézségek, szinte mindenki beszél magyarul. Eközben a szerb ételek és kultúra is átitatja a térséget, így egyedülálló, vegyes közegbe csöppennek" – mondta el Fejsztámer Róbert, Magyarkanizsa polgármestere.
A Magyarkanizsára érkező turisták a helyi természeti kincseket és a történelmi emlékeket is felfedezhetik. A Tiszán turistahajó közlekedik, ami a tiszavirágzás idején – általában június közepén – a legnépszerűbb,
a város határát pedig turista-traktorral járhatják be.
Angolkertet, tájházat és izgalmas gasztronómiai élményeket is kínál a Hello Kanizsa program, de a helyi termelők finomságait, például egy kecskefarm sajtjait és a szerb-magyar konyha fúziójának fogásait is megkóstolhatják a látogatók. Bartók Béla hagyatéka, Attila sírjának legendája vagy épp Rúzsa Sándor történetei mind megelevenednek a Hello Kanizsa programban.
„Azt szeretnénk, hogy néhány éven belül a turizmus központi részét képezze a vidék arculatának. Hamarosan elkészül a Vajdasági Birkózóakadémia, és szeretnénk, ha végre elkészülne a régóta tervezett wellness hotelünk is.
A térség gyógy- és termálvizekben is gazdag, ezt is szeretnénk a jövőben jobban kihasználni.
Nem titok, hogy ezek a fejlesztések a helyieket is segítik: munkahelyeket szeretnénk teremteni és itthon tartani a magyarkanizsaiakat, hiszen az elvándorlás a térségben az egyik legsúlyosabb probléma jelen pillanatban" – mondta a vajdasági város polgármestere.
A város önkormányzata 2016 és 2020 között 1 millió 211 ezer 317 eurót költött turisztikai infrastruktúra fejlesztésre, (térrendezésre, szökőkút és medence felújításra stb.) A rendezvényeket pedig évi 112 ezer euróval támogatja az önkormányzat. Magyarkanizsa a helyi szabályokat és rendeleteket betartva vészelte át a járványidőszakot,
a településen a mai napig egyetlen fertőzöttet sem jegyeztek.
Bővebb információt itt talál.