Mit kell ahhoz tudnia valakinek, hogy az év könyvkiadója legyen? Ráadásul ha jól tudom, akkor a semmiből. (KeeperBp)
- Ez egy szakmai díj, a kereskedők adományozzák minden évben, és ez egy megelőlegezett bizalomnak tűnik, valószínűleg az újdonság ereje volt, ami miatt megkaptuk. Szigorú eladási, pénzügyi adatok alapján körülbelül a 10-20. hely között lennénk csak.
Hogyan és mikor indult a kiadó? (cool)
- Négy és fél évvel ezelőtt indult, egyszemélyes cégként, első könyvünk Mark Twain: Pudingfejű Wilson-ja volt, amely utoljára 30 évvel ezelőtt jelent meg.
Mi egy jól működő kiadó sikerének titka? (madarcsirke)
- Talán az hogy mindig megpróbálunk valami újat kitalálni... Új sorozatokat, új szerzőket, akciókat, külsőt, és mellette a minőségre is alapozunk. Az Ulpius elsőként harapott rá azokra a könyvekre, amelyek külföldön népszerűek voltak, de Magyarországon még nem ismerték az ilyen típusú regényeket.
Egy fiatal ismeretlen szerző hogy juthat el oda, hogy a könyvét kiadják? (ZeDDy)
- Rengeteg kéziratot kapunk, melyeket szerkesztőink elolvasnak, és hogyha olyan minőségűnek találják, akkor javasolják kiadásra. A mai magyar könyvpiacon nagyon nehéz fiatal ismeretlen szerzőket befuttatni, ezért sajnos sokkal kevesebb szerzővel merünk mi is megpróbálkozni, mint szeretnénk.
Mennyire sikeresek a közelmúltban indított sorozatok (Klasszikusok / Modern Könyvtár / Corleone könyvek)? Mik a 2003-as tervek/célok? (csibegeza)
- A klasszikusok sorozat már indulásakor, karácsonykor nagyon népszerű volt, és töretlen az érdeklődés iránta, a Modern Könyvtár kicsit nehezebben indult, ami egyfelől érthető, hiszen ellentétben a Klasszikusokkal, ahol csupa világhírű ismert szerzőt adunk ki, a Modern Könyvtárban éppen ellenkezőleg, ismeretlen fiatal külföldi szerzőket adunk ki, jelentetünk meg. Úgy érezzük, lehet, hogy a Modern Könyvtár mérete nem az igazi, ezért a könyvhéttől kezdve nagyobb lesz a mérete, de a külseje nem változik. a Corleone sorozatnál még nincsenek visszajelzések, de azt reméljük, hogy mindazok, akik szeretik a maffia-témájú regényeket, illetve igaz történeteket, gyűjteni fogják ezt a sorozatot is.
Hogyan tovább - mi jöhet még az Év Kiadója cím megszerzése után? (books_not_dead)
- Mivel egy évben átlag 60 új könyvet adunk ki, ez évi 60 új kihívást jelent, és mindig új feladatokat. Nekem különösen nagy kihívást jelent az, hogy a külföldön sikeressé vált szerzőket vajon sikerül-e Magyarországon is sikerszerzőkké tenni.
Mi a fő profilja a kiadónak? (zsirdiszno)
- A kortárs szépirodalmi, illetve szórakoztató regények, a szépirodalomban fiatal, nálunk még ismeretlen szerzők, illetve olyan világhírű írók, akik valamiért nem jutottak el Magyarországra még, vagy nem rangjukhoz méltó helyen vannak elkönyvelve. A szórakoztató könyvek között a modern mai témájú női regények, illetve a férfi olvasók számára maffiaregények.
Kik a kedvenc írói / mennyiben tükrözik az Ulpius-könyvek Kepets ízlését? (hakapepsi)
- Mivel a könyvek megjelentetésében a végső döntést én hozom, ezért óhatatlanul tükrözik a könyvek az én ízlésemet. A kedvenc íróim Chaim Potok, Joanne Harris, Michael Cunningham.
Mennyire fontos a kiadó életében az internetes megjelenés? (pontonhid)
- Nagyon fontos, és egyre fontosabb lesz, tavaly novemberben megújítottuk a homepage-ünket, sok pozitív visszajelzést kaptunk, de sok bírálatot és új ötletet, javaslatot is. Ezek alapján kb. két hét múlva egy teljesen megújított külsejű és tartalmú homepage-et indítunk ugyanezen a címen. Azt reméljük, hogy nagy sikere lesz, rengeteg olyan dolgot tervezünk, amely az oldalra látogatók aktivitására számít.
Hazai/külföldi példaképek? (csibegeza)
- Talán az amerikai Knopf kiadó az, amelynek kiadáspolitikája a legközelebb áll hozzám.