A wokingiak közleményben erősítették meg, hogy nem használták fel a munkatársuk által megszerzett adatokat. Feltételezések szerint, az információk átadója az a Nigel Stepney, akit a minap bocsátott el a Ferrari, mert állítólag az ő keze van a monacói szabotázsakcióban is.
A McLaren "átvevője" úgy hírlik, a vezető tervező és mérnök, Mike Coughlan volt, aki még április végén kapta az adatokat. Az istálló hivatalosan egyelőre még nem erősítette meg azt az értesülést, hogy valóban az angol tervező lenne az ügyben érintett személy.
Az angol csapat időközben belső vizsgálatot folytatott le, melynek során bizonyosságot nyert korábbi állításuk, miszerint semmilyen, a Ferrari szellemi tudását képező tulajdon nem került felhasználásra a McLaren modelljeiben. Ennek bizonyítására, a wokingi gárda az FIA-t is megkérte, hogy végezze el autóik teljes átvizsgálását.
Az FIA Irányító Testülete szerdán bejelentette, hogy megkezdi a vizsgálatot, amelyek kizárólag a Fomra-1 szabályzatának előírásinak betartására vonatkoznak, és nem foglalkoznak az ügy jogi szempontjaival.
"A csapatok teljes körű együttműködésével vizsgálatot indítunk a Scuderia Ferrari Marlboro és a Vodafone McLaren Mercedes istállókat érintő kémkedési ügyben. A vizsgálat egyedül csak a Nemzetközi Sport Kódex és a Forma-1 szabályzatának előírásaira terjed ki"- áll az FIA Irányító Testületének közleményében.